Προς το περιεχόμενο

Περίεργη Συμπεριφορά με 5.6


drm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, έβαλα προχτές τους 5.6 σε μία 9600SE και δοκίμασα και το CCC αφού άκουσα ότι φορτώνει γρήγορα, κάτι που πρόσεξα:

 

Με το VPU Recover=ON είνα δύο κολλήματα (και VPU Reset) στο GTA:SA (με τους 5.5 κανένα), όταν έκλεισα το VPU Recover κανενα κόλλημα (περίεργο έ?)

 

Αλλά αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι άλλο. Στον υπολογιστή μου έχω συνδεμένη την οθόνη (VGA-Out) και μία τηλεόραση (S-Video). Δουλέυω με extended desktop. Όταν θέλω να δώ κάτι στην TV απλά το "σερνω" στο δίπλα desktop...

 

Σήμερα πρόσεξα κάτι περίεργο, μόλις άνοιξα τον M Player Classic (που τον χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια, και δεν τον άλλαξα με καινούργια έκδοση), κατευθείαν, αντί να συνεχίζει να λειτουργεί το extended desktop, έβλεπα στην τηλεόραση την ταινεία που έπεζε ο Media Player Classic, και την έβλεπα και στην TFT μου ταυτόχρονα... μόλις πατούσα stop όλα λειτουργούσαν κανονικά (extended desktop).

 

Και η απορία μου: Αυτό έιναι νέο χαρακτηριστίκο των Catalyst ? το έχει προσέξει κανείς άλλος ??

 

Σχετική αποροία: πώς γίνεται η γ....νη ΑΤΙ να μην bootarei στο TV-out, αλλά στο VGA ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα χαρακτηριστικό δεν είναι.

Εκ του προγράμματος κάτι είναι.

 

By the way, για την διαχείριση των monitors θα σου συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά στο ATi Tray Tools ( also check ATi HydraVision :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το VPU Recover στο GTA:SA μου το κανει κι εμενα συνεχεια, αλλα δεν τολμησα να το βαλω στο OFF γιατι φοβηθηκα μηπως μου καψει την καρτα. Προς το παρον γυρισα στους 5.5 και περιμενω τους επομενους....

Παντως για την ιστορια κι εγω 9600 εχω (αλλα την pro).

Αστο καλο επιτελους, ενα driver της προκοπης δε θα βγαλει η Ati;;; :(:(:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο ξέρω, το VPU Recover, δεν μπορεί να σου κάψει την κάρτα, αν έχω καταλάβει καλά δεν έχει σχέση με την θερμοκρασία της κάρτας...

Το μόνο που κάνει είναι αν κολήσει η κάρτα γραφικών να την κάνει Ρεσετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρατήρησα και κάτι ακόμη με τους 5.6 και με Μedia Player 10 δεν μπορείς να παίξεις κλιπάκια σε φορματ wmv. Αναγκάστηκα και απεγκατάστησα τους 5.6 και γύρισα σε omega drivers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, εγω για να ειμαι σιγουρος οτι θα αποφυγω conflicts και γενικα πασης φυσεως προβληματα, βγαζω τους παλιους, κανω επανεκκινηση και βαζω τους καινουριους. Καλυτερα να το κανεις κι εσυ ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...