Προς το περιεχόμενο

αγορά λανθασμένων ανεμιστήρων.Πειράζει?


AoD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

 

Πρίν απο λίγες μέρες αγόρασα ανεμιστηράκια για να διοχετέυουν αέρα απο το περιβάλλον προς τον υπολογιστή(προς την θήκη δηλαδή), και το αντίθετο. Το πρόβλημα μου ειναι όμως οτι τα κλιπακια της τροφοδοσίας ειναι διαφορετικα και συγκεκριμενα ενω τα κλιπάκια απο το τροφοδοτικό του υπολογιστή ειναι τα κλασσικα μακρόστενα με τις τεσσερις ακίδες(φωτό),το κλιπάκι του ανεμιστήρα ειναι όπως την φωτό με τρια καλώδια έναμαυρο, ένα κίτρινο, ένα κοκκινο.Η ερώτηση μου είναι αν υπαρχει ενας μετασχηματιστης(πως αλλιώς να το πω...) για τα δύο αυτα κλιπάκια ή αν δεν υπάρχει θα ήθελα να μου πείτε τρόπο για να τα συνδέσω χειροκίνητα(με κόψιμο καλωδίων κτλ).Επίσης αν και δεν νομίζω να χρειάζεται, σας παραθετω τις προδιαγραφές που γράφει πάνω ένα ανεμιστηράκι ήδη συνδεδεμενο με τον υπολογιστή μου:DC12V o,o9A(με έναμαυρο και ένα κοκκινο καλώδιο), και αυτουνου που θέλω να συνδέσω:zalman PS92252H DC 12V 3,36W.

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

post-18612-12906292283_thumb.jpg

post-18612-129062922832_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vasika ama koitakseis to motherboard exei treis mporei kai perisoteres tetoies ypodoxes gia na ta valeis. Stin mia paei to cpu fan kai oi alles se esena prepei logika na einai eleytheres. etsi itan toulaxiston se emena. de kserw an isxyei se ola ta mobo ayto. isws an mas peis ti marka/montelo einai to mobo na sou apantisw pio sigoura

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...