Προς το περιεχόμενο

ViewSonic VP191B


asxeto4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

kala mhn sygkrineis to moufo TN Panel me to MVA...h diafora sthn poiothta einai xaotikh...kai kapote 8a stamathsei na paizei toso syxna games kai 8a thn xrhsimopoiei gia alles xrhseis perissotero...ekei to TN Panel einai FTP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ενδιαφέρομαι για αγορα 19' LCD μέχρι 500? περίπου και το σκέφτομαι...

 

Παιχνίδια παίζω, κυρίως FPS αλλα όχι και τρελά πολυ. Το 10-20% του χρόνου που είμαι στο PC. Αλλα δεν θα μπορούσα να πάρω μια οθόνη που να σε τρελαίνει στο ghosting...

 

Βλέπω τη συγκεκριμένη προταση της Viewsonic και μου φαίνεται πολλά υποσχόμενη. Η μόνη μου ενσταση είναι ο σχεδιασμός της που μπορστά στην LG είναι gtp... Δεν συγκρίνω τα panels, την εξωτερική τους εμφάνιση μόνο! :) Λέτε να δούμε παρόμοιες προτάσεις απο άλλους κατασκευαστές; Δεν πρόκειται να κάνω την αγορα μέχρι τον Οκτώμβρη οπότε νομιζω έχω χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είμαι ανάμεσα σε Viewsonic VP191B και Fujitsu-Siemens C19-4. H C19-4 έχει έρθει στη Ελλάδα; Δεν την βρίσκω πουθενά.

1.)Αν κάνω παραγγελεία από εξωτερικό με καλύπτει η Ελλάδα για εγγύηση;

2.)Πόσα pixel δίνει η Viewsonic και πόσα η FS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα απο τα review αναφέρεις και συγκεκριμένα στο http://www.behardware.com/articles/572/page3.html

είναι η FS c19-4 η οποία απο οτι λέει έχει το ίδιο πάνελ με την viewsonic και στο mindfactory απο οτι βλέπω έχει φανταστική τιμή.

τι λές για αυτήν λοιπόν? έχεις κάποιο δισταγμό για την ποιότητα' date=' τεχνολογία ή είναι καθαρά θέμα σχεδιασμού[/quote']

:!: Ούτε που την είχα προσέξει αυτήν!

Αν και με χαλάνε πολύ δύο πράγματα: Η έλλειψη DVI και η απουσία κίνησης πάνω-κάτω στον κάθετο άξονα. Και πώς θα την φέρω ρε παιδιά στο ύψος μου; :-?

Όλες αυτές οι περικοπές όμως για να φέρουν το καλό πάνελ σε πολύ χαμηλή τιμή. Για 200ευρώ κάτω... well done!

(αν και στο review ο τύπος λέει πώς υστερεί ελαφρώς, πολύ ελαφρώς όμως, σε σχέση με την υλοποίηση της Viewsonic)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:!: η απουσία κίνησης πάνω-κάτω στον κάθετο άξονα. Και πώς θα την φέρω ρε παιδιά στο ύψος μου; :-?

 

νομίζω οτι ούτε η LG 1915s έχει ρύθμιση ύψους(την αναφέρω γιατί θεωρείται η πιο value for money αυτή την εποχή)

βασικά και εμένα αυτό με ενοχλεί περισσότερο απο όλα, για DVI δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα

εάν έχει κανείς καμία αξιοπρεπή λύση για αυτό ελεύθερα

νομίζω οτι για 200 ευρώ διαφορά πάντως αξίζει

εσείς για συνεργασία στην αγορά ισχύει ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω οτι ούτε η LG 1915s έχει ρύθμιση ύψους(την αναφέρω γιατί θεωρείται η πιο value for money αυτή την εποχή)

βασικά και εμένα αυτό με ενοχλεί περισσότερο απο όλα' date=' για DVI δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα

εάν έχει κανείς καμία αξιοπρεπή λύση για αυτό ελεύθερα

νομίζω οτι για 200 ευρώ διαφορά πάντως αξίζει

εσείς για συνεργασία στην αγορά ισχύει ακόμα?[/quote']

Καλά έχω κάψει από τη συναυλία χτες, ένα απλό "ρύθμιση ύψους" δεν μου ερχόταν να το πω και το έκανα "απουσία κίνησης πάνω-κάτω στον κάθετο άξονα" :mrgreen:

Τα -200? είναι τρομερό δέλεαρ και το σκέφτομαι... και το ξανασκέφτομαι...

Ναι, ισχύει η αγορά αλλά δε ξέρω πότε ακριβώς θα προχωρήσουμε. Υπολογίζω την επόμενη μάλλον εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω οτι ούτε η LG 1915s έχει ρύθμιση ύψους(την αναφέρω γιατί θεωρείται η πιο value for money αυτή την εποχή)

βασικά και εμένα αυτό με ενοχλεί περισσότερο απο όλα' date=' [/quote']

 

Δεν έχει δυστυχώς.Οντως είναι ενοχλητικο διότι πρέπει να δίνεις κλίση προς τα πάνω ή να βάζεις κάτι κάτω από την οθόνη για να την φέρνεις στο σωστό ύψος.

Για μένα πλέον αποτελεί κριτήριο αγοράς η ρύθμιση καθ΄ύψος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού άλλαξα πενήντα φορές γνώμη, το σκέφτηκα και το ξανασκέφτηκα, αποφάσισα... Πάω για την Fujitsu-Siemens C19-4 χωρίς DVI και χωρίς ρύθμιση ύψους, αλλά θα το αντέξω :)

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, την Δευτέρα ή το αργότερο την Τρίτη θα προχωρήσουμε στην παραγγελία από το http://www.mindfactory.de.

Είμαστε 2 άτομα μέχρι στιγμής, άρα τα μεταφορικά πάνε από 30, 15.

Αν ενδιαφέρεται κανείς να μπει στην αγορά για οποιοδήποτε προϊόν να το πει σύντομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...