Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλι εδω αυτο το topic, ωραια :-D

 

 

3862068666_0222db5f46.jpg 3798904664_017013ed06.jpg

 

 

 

 

 

Sorry για το copyright αλλα μου εκλεψαν προσφατα κατι φωτογραφιες και απο εδω και περα το βαζω σε ολες.

 

Αν είναι η δουλειά σου πάντως καλύτερα να σκεφτείς το υδατογράφημα,γιατί μετά απο 3 sec

 

terao6y5m31mdti4dysw.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το ξερω οτι αφαιρειται πανευκολα αλλα λιγοι θα κατσουν να παρουν το clone tool και να ξηλωνουν υδατογραφηματα. Τις φωτογραφιες που ειπα οτι μου ειχαν παρει ηταν σε ενα αλλο profile στο deviantart καποιος ειχε κλεψει αρκετες φωτογραφιες απο διαφορετικους χρηστες και τις παρουσιαζε ως δικες του. Η λυση θα ηταν ενα μεγαλο υδατογραφημα στην μεση της φωτογραφιας αλλα ειναι αρκετα ενοχλητικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας κάνει αυτή τη δουλειά άπειρες φορές (να αφαιρώ υδατογραφήματα και υπογραφές, όχι να κλέβω πιξ) θεωρώ πως κάποιος κακόβουλος που έχει τόσο μεγάλο κόμπλεξ και τόσο μικρό εαυτό ώστε να σφετερίζεται την τέχνη κάποιου άλλου, δε θα σταματήσει πουθενά και είναι κρίμα να χαλάνε τόσο όμορφες φώτοζ για έναν τυχαίο τιποτένιο.

 

Να σημειώσω εδώ πριν αρχίσετε, πως τις υπογραφές τις αφαιρώ γιατί χαλάνε το σύνολο στα wallpapers αλλά όπου σταθώ κι όπου βρεθώ διαφημίζω vladstudio και steampunk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ΟΚ για αυτό είπα αν είναι η δουλειά του,δλδ αν απο αυτό ζει τότε πρέπει να μειώσει το ποσοστό κλεψίματος,με υδατογράφημα θα σου κλέψουν 5,χωρίς 20,όπως και να χει όμως θα σε κλέψουν στάνταρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δυστυχως η ευτυχως δεν ειναι η δουλεια μου, το εχω απλα σαν hobby. Παντως απο οτι εχω δει και μεγαλους φωτογραφους δεν χρησιμοποιουν μεγαλα υδατογραφηματα γιατι στο τελος καταληγουν να ενοχλουν αυτον που τις βλεπει οποτε αυτο που κανουν ειναι να τις ανεβαζουν σε χαμηλες αναλυσεις (κατω του 1000χ1000). Ενας μαλιστα που ειχα μιλησει μια φορα μου ειχε πει οτι μεχρι και τυπωμενες ειδε τις φωτογραφιες του χωρις την εγκριση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και μία δικιά μου από ένα πρόσφατο ταξίδι που έκανα Βιέννη.(τραβηγμένη με PENTAX KD200),έχει επεξεργαστεί και λίγο στο photoshop βέβαια.

 

15mo7c1.jpg

 

Μ'αρέσει πολύ η φωτογραφία και το έχω κάνει hobby πλέον. Ίσως ανεβάσω και άλλες αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Η πρώτη μου απόπειρα για hdr φωτογραφία...

 

ναι... θέλω δουλειά ακόμα

 

ναι θελεις. αλλα δεν ειναι και τοσο δυσκολο. τραβα σε burst mode 3fps και παιζεις με την φωτεινοτητα και αντιθεση στο photoshop. ιδιο αποτελεσμα θα παρεις

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Exposure_value

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θελεις. αλλα δεν ειναι και τοσο δυσκολο. τραβα σε burst mode 3fps και παιζεις με την φωτεινοτητα και αντιθεση στο photoshop. ιδιο αποτελεσμα θα παρεις

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Exposure_value

 

χρόνο δεν έχω ρε γαμώτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Η πρώτη από το πρώτο σετ μου άρεσε

 

Τρίποδο και έκθεση στα 15 sec αν θυμάμαι καλά!

 

 

Και τέλος η Τζίνα, λίγο πριν με κατασπαράξει γιατί της έσπασα τα νεύρα...

B)

post-2059-129063024912_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το panning δεν βγαινει με την 1η, θελει αρκετη εξασκηση για να το πετυχεις, απο οσο εχω δοκιμασει η ελαχιστη ταχυτητα που εχω καταφερει να μου βγει σωστα ειναι η 1/20-1/60 οτι δοκιμασα κατω απο εκει μου βγηκε κουνημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...