Προς το περιεχόμενο

Psiloanavathmish..


pkoutsias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kat' arxhn, na sas pw oti eimai arxarios!!!

 

Loipon skeftomai na kanw mia anavathmish sto parakatw systhma:

 

Intel Celeron 2.4Ghz, 80GB WB, On board Karta Ixou, NVidia GeForce 4 MX440, 256 ram

 

*Pws mporw na dw ti mhtrhkh exw???

 

Skefthka gia arxh na balw mia 512 ram, kai mia nVidia GeForce FX 5200 - 128MB

 

 

O provlhmatismos mou einai allou omws!!!

 

Thelw na parw kai ena koutaki, alla den exw katholou empeiria!Pshnwmai gia to Samurai, alla tha ithela kai ta fwta sas, ws pio empeiroi!!!

 

Den thelw na dwsw polla lefta gia kouti!!!Thelw vevaia kai kana parathyraki sto plai, alla oxi panw apo 50 evraious!!!

 

 

 

 

 

 

Sorry an kourasa,eyxaristw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το CPUz από εδώ

 

CPUz

 

Μπορείς να δεις με αυτό τη chipset έχει η μητρική σου οπότε θα μπορούμε να δούμε τι CPU μπορείς να βάλεις.

 

Από κουτί τώρα με 50 ευρώ δεν έχω ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NVidia GeForce 4 MX440 de ipostirizi pixel shading 2.0 kai etsi de tha mporeis na peksis kanena neo pexnidi ! tin exo kai ego kai to bios tis itan version 2001 !!! an eixa mia 5200 tha glitona ta 175 eyro poy edosa gia tin 6600gt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NVidia GeForce 4 MX440 de ipostirizi pixel shading 2.0 kai etsi de tha mporeis na peksis kanena neo pexnidi ! tin exo kai ego kai to bios tis itan version 2001 !!! an eixa mia 5200 tha glitona ta 175 eyro poy edosa gia tin 6600gt

 

 

Dhladh einai kalh h 5200?Pes mou ti ksereis gia afth!

 

Eyxaristw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 5200 ειναι χαλια.Αν θες να παιζεις παιχνιδια απλα μην την παρεις.Αν δεν ασχολεισαι με παιχνιδια οκ.Σε επιδοσεις ειναι αντιστοιχη με geforce mx 440,απλα νομιζω οτι υποστηριζει harware και οχι software direct x 9.0.Αν ψαχνεις για καρτα κατω απο 100 ευρω παρε μια 9600pro,στα 140 μια 9800pro και στα 180-190 μια 6600GT.Με το cpu που εχεις θα προτεινα μια 9600pro(http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.513133)

 

Tο καλυτερο κουτι στα 50 ευρω ειναι το heroichi 6A19.Δεν εχει παραθυρο,αλλα εχει πολυ καλη κατασκευη,πολυ στιβαρο.Εγω το εχω και μερικες φορες εχω κατσει πανω του και δε μασαει μια.

 

Σου προτεινω επισης να βαλεις και μια ακομα μνημουλα.Εχουν πεσει αρκετα οι τιμες και θα δεις διαφορα με τα 512MB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο καλυτερο κουτι στα 50 ευρω ειναι το heroichi 6A19.Δεν εχει παραθυρο,αλλα εχει πολυ καλη κατασκευη,πολυ στιβαρο.Εγω το εχω και μερικες φορες εχω κατσει πανω του και δε μασαει μια.

 

 

Entaksei, den tha to petaw kai apo to mpalkoni!!!Perissotero me endiaferoun oi thermokrasies!

 

Eyxaristw pantws!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To topic nomizw pws den kollaei sto section Extreme PC.

 

To kouti pou thelw proorizetai gia modding, kai etsi thewrisa swsto na to valw ekei pou mazevontai kai ta ypoloipa mods...

 

As symbouleftoume kai tous moderators...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To kouti pou thelw proorizetai gia modding' date=' kai etsi thewrisa swsto na to valw ekei pou mazevontai kai ta ypoloipa mods...

 

As symbouleftoume kai tous moderators...[/quote']

 

OK, αλλά γνώμη μου είναι πως θα πρέπει να διαθέσεις περισσότερα απο 50 euro για κουτί σε αυτήν την περίπτωση. Εξάλλου η σημασία του κουτιού, αν και γενικά υποβαθμίζεται, είναι αρκετά σημαντική ούτως ή άλλως. Ένα καλό κουτί πχ πετυχαίνει καλύτερη απαγωγή θερμότητας, μπορείς να πετύχεις καλύτερη ροή αέρα κ.ά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, αλλά γνώμη μου είναι πως θα πρέπει να διαθέσεις περισσότερα απο 50 euro για κουτί σε αυτήν την περίπτωση. Εξάλλου η σημασία του κουτιού, αν και γενικά υποβαθμίζεται, είναι αρκετά σημαντική ούτως ή άλλως. Ένα καλό κουτί πχ πετυχαίνει καλύτερη απαγωγή θερμότητας, μπορείς να πετύχεις καλύτερη ροή αέρα κ.ά.

 

 

Logika den tha kanw overclocking. Den tha eimai entaksei me to Samurai?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...