Προς το περιεχόμενο

Περι των οθονών των laptops


karib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιοτερα ειχα laptop toshiba.(μοντελο 2001)

Ευχαριστημενος, πολυ καλη ποιοτητα.

Επειτα πηγα σε acer(μοντελο 2004). Ειμαι επισης ευχαριστημενος.

 

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το acer εχει απιστευτα καλυτερη οθονη.

Τρομερη γωνια θεασης. Και δεν εχει μια ιδιοτυπη γυαλαδα που ειχε η οθονη του toshiba.

 

Ειδα προχθες και μια οθονη απο ενα toshiba του 2003, και επισης ειχε αυτη την 'ασχημη' αισθηση-τουλαχιστον για μενα.

Και το λεω αυτο γιατι τα toshiba πιστευω ειναι απο τα καλυτερα laptop που κυκλοφορουν στην αγορα.

 

Τελικα δεν μπορεσα να καταλαβω.

Ποια laptops εχουν καλες οθονες, απο τις γνωστες μαρκες?

Μια εταιρια βαζει αλλης ποιοτητας οθονη σε ενα φτηνοτερο laptop και αλλη σε ακριβοτερο?(μιλαμε για την ιδια εταιρια και την ιδια χρονικη περιοδο)

 

Με δεδομενο δε οτι στην Ελλαδα, και ειδικα στα laptops, ειναι σχεδον αδυνατον να το δεις πριν το αγορασεις(αφου ετοιμαπαραδοτα σπανια υπαρχουν και οταν το παραγγειλεις ειναι σαν να το εχεις ηδη αγορασει), και με δεδομενο οτι καλα τα reviews αλλα δεν ξερεις πως δειχνει η καθε οθονη στην πραγματικοτητα, τι ειναι αυτο που πρεπει να ξερει ο υποψηφιος αγοραστης laptop για την οθονη του, πριν αγορασει?

 

Πχ, η sony βαζει τρομερες οθονες σε ολα ανεξαρτητως τα vaio?

Εχετε δει toshiba σαν αυτα που αναφερω?

Η acer δεν εχει σε αρκετα μοντελα(οσα εχω δει τουλαχιστον), τρομερες οθονες?

Η μηπως τελικα δεν υπαρχει τιποτε αντικειμενικο και ολα ειναι υποκειμενικα?

Αν αγορασω πχ, νεο toshiba θα εχει παλι πχ. αυτη τη μετρια κατα τη γνωμη μου οθονη?

Η' πχ αν αγορασω παλι acer θα εχει παλι την φανταστικη οθονη ή καμια χειροτερη?

 

 

 

Πειτε τι ξερετε για το θεμα.

Ειναι κριμα να αγοραζει κανεις laptop και να ανακαλυπτει οτι ολα ειναι τελεια εκτος απο την οθονη του(γυαλαδες, γωνιες θεασης, ζωντανια χρωματων κλπ).

Συνηθως τα reviews μενουν σε αλλα χαρακτηριστικα των laptops και σπανιως αφιερωνουν λιγες γραμμες για την οθονη, αλλα κι αν αφιερωσουν παλι δεν ξερω αν βγαζει κανεις ασφαλη συμπερασματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...