Προς το περιεχόμενο

ti gnwmh exete gia to slackware?


ofara4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παλικάρι όταν ρωτάς γίνε λίγο ποιό συγκεκριμένος.Ποιά slack έχεις βάλει? τί εγκατάσταση έκανες default-expert(manual )-full?

τέσπα τα slack έχουν μέσα to κλασικό iptables στο cd αλλα δεν ξέρω αν το έχεις περάσει αν όχι περασέτο απο το cd. δωσε σε konsole iptable αν βρεί την comand το έχεις. απλα για να μήν ρωτάς τι έχει και τί όχι ρίξε μια ματία εδω

Πάντως αν δεν φτιάχνεις serveroκατασταση υπάρχουν μέσα στα slack και γραφικά εργαλειάκεια για το firewall που θα σε βολέψουν αρκετα.

αλλιως δες εδω,εδω,και

εδω

 

Όσο για την samba δοκίμασες να μπεις στην σελίδα της πριν ρωτήσεις? και άλλο ένα καλό how to για πάρα πολλά πραγματάκια

εδω

ελπίζω να βοήθησα.

for enything else keep in touch

 

ΥΓ οσο για την γνώμη μου για τα slack τα λέει όλα η υπογραφή μου........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tha elega oti to slack apla skizei!!!Einai apsogo!Vevaia na toniso oti o default kernel tou einai apla ELEINOS ki oti to sistima exei xalia apokrisi eidika se grafikes efarmoges!!!Kaneis compile enan 2.6.xx.xx kai vriskeis tin ygeia sou!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tha elega oti to slack apla skizei!!!Einai apsogo!Vevaia na toniso oti o default kernel tou einai apla ELEINOS ki oti to sistima exei xalia apokrisi eidika se grafikes efarmoges!!!Kaneis compile enan 2.6.xx.xx kai vriskeis tin ygeia sou!!!

 

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω :-). Ο default πυρήνας κάθε διανομής είναι μεν φτιαγμένος για να δουλεύει σε οποιοδήποτε σύστημα, δεν είναι όμως σε καμία περίπτωση άθλιος. Για το ότι σέρνεται σε γραφικές εφαρμογές φταίει κατά πάσα πιθανότητα το ότι δε ρύθμισες τον driver της κάρτας γραφικών και τα Χ χρησιμοποιούσαν απλά VESA framebuffer ;-). Κατά τ' άλλα το slackware μαζί με το gentoo, παραμένουν οι δύο ελαφρύτερες και ταχύτερες διανομές που έχω δει (το δε slack είναι compiled με march=i486 και παραμένει ταχύτερο από οποιοδήποτε SuSE, Fedora, κλπ που είναι i586+).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

slackwarecigs.jpg

Δεν είναι τυχαίο που έχει τόσο αφωσιομένο κοινό..είναι η διανομή του Linux που πλησιάζει πιο πολύ απ'όλα το unix. Οπως προαναφέρθηκε,είναι ταχύτατο και αναφέρεται σε πιο προχωρημένους χρήστες. Δεν νομίζω, αν ασχοληθείς, ότι θα ξεκόψεις εύκολα!! :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλά είανι μωρέ, ανάλογα με τι θές να κάνεις. Development πχ δεν θα έκανα σε slackware. SuSE είναι μια καλή επιλογή για κάτι τέτοιο. ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛαααα καλά είναι =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλά είανι μωρέ, ανάλογα με τι θές να κάνεις. Development πχ δεν θα έκανα σε slackware. SuSE είναι μια καλή επιλογή για κάτι τέτοιο. ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛαααα καλά είναι =)

 

 

----►http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=112988

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...