Προς το περιεχόμενο

Ασυμβατότητες & προβλήματα με τα Me...


gotchagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα τελευταία, κάποιοι φίλοι μου έκαναν αναβάθμιση σε Me από 98 και διαπίστωσαν προβλήματα ασυμβατότητας και με συσκευές και με προγράμματα.<P>Δουλεύει κανείς σας τα Me καιρό να μας ενημερώσει που εντοπίζονται αυτά τα προβλήματα?<P>ΥΣ: Εγώ προσωπικά εφαρμόζω μια τακτική πάντα: Αναβαθμίζομαι στην επόμενη έκδοση των Windows περίπου 1 χρόνο μετά την επίσημη κυκλοφορία. Έτσι τσεκάρω τα προβλήματα και τις τυχόν λύσεις για να αποφεύγω δυσάρεστες συνέπειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego file mou eixa arxika ta me upgrade ton 98<BR>kai ola epaixan kanonika giati pisteuo oti vrike tis egrafes apo to registry ton 98.mou vrike oles tis siskeues kai ola ta programmata epaixan sosta.edo kai 2 mines ktipisan kai oi dio skliroi ( quantum 13,6 )<BR>opote me tin eukairia ekana anaba8misi sto pc mou sinolika.meta apo auto ekana setup ta win me full (stand alone).ekei 3ekinise enas mara8onios gia na vrei tis siskeues (scsi kai mi) ,na 3emperdepsei ta irq ,na stamatisei ta kernel klp kai genika perasa mia mera psaxnontas sto internet oti eprepe na vro gia ta win me (pragma to opoio den sinevike stin anaba8misi).tora ola eina kala.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, τα χαλια με τα windows 9x συμβαινουν παντα οταν επιχειρεις upgrade, οχι τοσο λογω microsoft αλλα λογω κακογραμμενων αλλων προγραμματων (να μη μιλησω για τα απειρα demo παιχνιδιων στα διαφορα cd περιοδικων, καθε λογης trashware etc)<BR>Ξεκιναμε και στη περιπτωση των W Me clean install για να πανε ολα καλα !<BR>Εγω απο το Σεπτμβρη που τα χρησιμοποιω δε βρηκα κανενα προβλημα αντιθετως στο θεμα υποστηριξης συσκευων/συμβατοτητας εχει γινει καλη δουλεια.<BR>Νομιζω παντως, οτι για καποια μικροχουνερια ευθυνεται το system restore, εγω το εχω απενεργοποιησει ετσι κι αλλιως.<BR>Επισης αρχικα κολλησε ο explorer κανα-δυο φορρες αλλα με καποιο patch που κατεβασα εφτιαξε.<BR>Αυτα, αν ψαχνεις κατι πιο συγκεκριμενο τα ξαναλεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανα αναβάθμιση από 98SE σε ME όλα πήγαν στραβά. Ίσως βέβαια έφταιγε το ότι το mobo ήταν στα τελευταία του.<BR>Εδώ και δύο μήνες περίπου που έχω κάνει Clean Install δουλέυουν όλα μια χαρά.<BR>Μπορώ να πω καλύτερα και από πριν.<P>Τα προβλήματα που υπήρχαν μετά την εγκατάσταση ήταν σαφώς οι νέοι drivers αλλά τους βρήκα αμμέσως και όλα δούλεψαν σωστά.<P>Διακρίνω αρκετά λιγότερες μπλε οθόνες αν και οι περισσότερες είναι από κωλοπρογράμματα που βάζω για δοκιμή.<P>Και λέω και το εξής: Με τα 98SE έκανα format περίπου κάθε μήνα!!!<BR>Τώρα ακόμα δεν έχω κάνει. Ίσως να είναι κάτι και αυτό.<P>Θα δούμε...<P> smile.gif Sakis smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...