Προς το περιεχόμενο

Ξέρει κανείς γιατι κολλάνε κάποια Antivirus ?


sakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα 4 antivirus + 1 norton το οποίο το θεωρώ λίγο "βαρύ" για το μηχάνημά μου.<P>1. Mc Affee <BR>Κολλάει στην αρχή που βγαίνει το logo των Windows<BR>2. F-Secure<BR>Κολλάει με το που πρωτοεμφανίζετε το wallpaper.<BR>3. AVP<BR>Κολλάει με το που πρωτοεμφανίζετε το <BR>wallpaper.<BR>4. F-Prot<BR>Δεν κολλάει αλλά δεν δουλεύει κανένα από τα crack που έχω βρει, ας είναι για την ίδια ver.<P>Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει.<P>Αυτό συμβαίνει και ακόμα και πριν αλλάξω motheboard & CPU.<BR>Δεν νομίζω ότι έχει νοημα που το ανέφερα αλλά ας υπάρχει και αυτό.<BR>Πρώτα χρησιμοποιούσα WIN98SE και τώρα WINME.<BR>Και στις δύο περιπτώσεις κολλάνε.<P>Ευχαριστώ εκ' των προτέρων<P> smile.gif Sakis smile.gif<P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε εδώ <A HREF="http://www.antivirus.cai.com/" TARGET=_blank>http://www.antivirus.cai.com/</A> και πάρε το free antivirus inoculate pe. Πολύ καλό , σταθερότατο, free updates και κανένα πρόβλημα.<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DVS μετα Win98SE έκανα format κάθε δύο μήνες περίπου. Μετα WinME τα έχω 2,5 μήνες και ετοιμάζομαι να κάνω.<BR>Το πρόβλημα δεν έχει λυθεί ούτε με format.<BR>Δοκίμασα και το εξής:<BR>Format-Windows Install-Antivirus Install και πάλι το ίδιο πρόβλημα.<P>Dimitris σε ευχαριστω, θα δοκιμάσω και αυτό.<P>Πάντως αν κάποιος έχει crack για το F-Prot και να δουλεύει let me know.<P> smile.gif Sakis smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το F-Secure 4.07.1501 απο το WIN Μαίου (έχει άλλα 4 avs στο cd). δεν είναι βαρύ, και είναι εύκολο για χρήση απο απλούς χρήστες. Virus definitions δίνουν τσαμπα απο την data fellows. έχω και crack. <BR>Αλλα επειδή αναφέρεις 4 avirus, δεν μπορει να φταίνε όλα. μηπως φωρτώνεις κάτι άλλο βαρύ στο startup? δες αν κάνουν αλλαγές στα dos files: autoexec/config.sys για σκαναρισμα στο boot, και βάλτα se REM. Δοκίμασε τι θα γίνει αν δεν ξεκινουν με το Win startup, αλλα manual. Tι cpu/ram έχεις? <BR>Αλέεεεκο!!! ποια version fprot είπες οτι έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...