Προς το περιεχόμενο

SB Live! 24-bit


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως έχει πάρει το μάτι σας online drivers για την εν λογω κάρτα ήχου; Η Creative δεν έχει στο site της επειδή δεν έχει βγει νέα έκδοση, και λέει πως άν έχω χάσει το CD (που το έχασα :( ) πως πρέπει να αγοράσω καινούργιο (!!!)

 

Επίσης στα driver sites δεν υπάρχει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Narayan επειδη το mobo μου εχει αυτη την καρτα και δεν λεει να παιξει μηπως εχεις καμια λυση στο μυαλο σου??

Στα τεστ που εχει για να ελενχεις αν εχεις βαλει σωστα τα ηχεια δουλευει κανονικα αλλα μονο εκει!

Μηπως ξερεις τπτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

136mbs!! γιατι τοσο πολυ;

 

Δεν είναι μόνο οι drivers είναι και όλες οι εφαρμογές πλυν του MediaSource

 

Στο παρακάτω link είναι οι drivers για την Creative Live 7.1 που υπάρχει ενσωματωμένη στην MSI K8N Diamond:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα για σκετους drivers της εν' λογω καρτας ηχου χωρις τα προγραμματα υπαρχει;

 

 

Προς το παρόν δεν βλέπω κάτι στο site της Creative ή τα driver sites...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσες κάρτες της Creative υποστηρίζονται προτείνω ανεπιφύλακατα να χρησιμοποιήσετε τα ΚΧ drivers http://kxproject.lugosoft.com/down.php?language=en (~4MB)

Στα αυτιά μου ακούγονται πολύ πολύ καλύτερα όπου τα έχω δοκιμάσει κ με σαφώς περισσότερες επιλογές από όποιον επίσημο creative driver.

 

Το μόνο σημείο που θα χρειαστεί να προσέξετε είναι οι εντάσεις τους. Οι κάρτες ήχου των υπολογιστών είναι κ προενισχυτές. Με τα συγκεκριμένα drivers το max output του line out μπορεί να ανέβει πάνω από 2V !. Προσοχή στα τσιτώματα λοιπόν για να μην έχετε καψίματα.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...