Προς το περιεχόμενο

Ευρεση site sτα search engines?


strudel7878

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις ανεβασα το site μου στο ιντερνετ.Από οπου και να ψάξω καποια αναφορα σε αυτό (Google,yahoo,in.gr) δεν μπορώ να το βρω πουθενά.

Πωσ θα μπορεσω να το κανω να εμφανιζεται στα ψαχτηρια...

Υπάρχει καποιο προγραμμα ή πρεπει να πληρωσω...

Καμία συμβουλή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το google αγνοεί τελείως τα meta tags.

Το ευκολότερο που έχεις να κάνεις είναι να το βάλεις στο in.gr, και να περιμένεις πότε το google θα σκανάρει το in, οπότε και ότι βρεί θα το έχει και το ίδιο πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prepei na pros8eseis 'meta' tags stis selides sou gia na mporesoun na ta diabasoun oi diafores search engines...

 

Pos omos bazeis meta tags??? giati exo kai ego ena site kai den mporo na to fortoso pouthena kai eidika sto google den exei kan prosthiki enos site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το google βρίσκει αυτόματα το site μετα από κανα 2 ευδομάδες, έτσι μου το βρήκε και εμένα και το καταχωρισε αυτόματα

Ego exo diko mou site edo kai 3s mines kai den to brike.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το βρεί αυτόματα, πρέπει να υπάρχει link από κάπου αλλού προς το site σας.

Αν στο site σας δεν συνδέεται τίποτα άλλο, δεν θα το βρεί ποτέ (και ούτε κανένας άλλος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego exo diko mou site edo kai 3s mines kai den to brike.....

 

Πως ακριβώς ψάχνεις το site σου;

 

Για να δείς σίγουρα ποιες σελίδες έχουν καταχωρηθεί, δώσε στο google:

 

site:mysite.com

 

comfuzio, 3 μήνες είναι παρα πολλοί. Εάν είχες έστω και ένα link προς την σελίδα σου το google θα έπρεπε να σε έχει καταχωρημενο. Ίσως να υπάρχει άλλο πρόβλημα με την index σελίδα σου. Για παράδειγμα μου έχει τύχει σε site να υπάρχει index.html το οποίο έκανε redirect μέσω javascript σε μια άλλη σελίδα. To google bot ερχόταν κανονικά στο site για να το δεικτοδοτήσει αλλά δεν προχωρούσε πότε γιατί δεν μπορούσε να συνεχίσει λόγω javascript.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχεις τρια links στο site σου:

 

http://www.in.gr/directory/20/dir2092.1.asp

http://2cheaphost4u.com/

http://www.geocities.com/greece_cafeteria/flinks.html

 

To δεύτερο φαίνεται ότι δεν ισχύει άλλο (το google έχει cache).

 

Η μοναδική σελίδα που έχει δεικτοδοτηθεί από το google είναι η:

http://euro.comfuzio.com/

 

To site σου είναι php nuke. Το πρόβλημα δεν οφείλεται σε καμία περίπτωση στην PHP.

Βασικά θα βοηθούσε εάν κοιτούσες τα στατιστικά του site σου. Εκεί θα μπορέσεις να δεις έαν έρχεται το google bot και εάν "ξοδεύει" badwidh που σημαίνει ότι δεικτοδοτεί σελίδες. Eπίσης φρόντισε να αποκτήσεις links προς το site σου, είτε καταχωρωντας το σε καταλόγους και μηχανές αναζήτησης με το χέρι είτε κάνοντας ανταλλαγές links.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πρόβλημα που είναι php. Το πρόβλημα είναι ότι κανένα άλλο site δεν έχει link για το δικό σου. Βάλε links για το δικό σου από κάπου αλλού (στα forums όπου αυτό δεν απαγορεύεται από τους κανόνες, μπορείς να το βάλεις στην υπογραφή σου. Αν το site σου είναι προσωπικό, μπορείς να το βάλεις και εδώ. Αν είναι εμπορικό, δεν μπορείς:

  • Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν συνδέσμους (links) προς την προσωπική ή την αγαπημένη σας δικτυακή τοποθεσία (site)' date=' αλλά και σε σελίδες που φιλοξενούνται στο insomnia.gr. δ
     
    [*']Απαγορεύεται η διαφήμιση εμπορικών και μη προιόντων και υπηρεσιών, με την τοποθέτηση links ή banners στην υπογραφή. Σε αυτήν τη περίπτωση, οι ανάλογες υπογραφές θα αφαιρούνται άμεσα.

)

Παρομοίως, μπορείς να ζητήσεις από φίλους σου που έχουν blogs ή σελίδες που τις βλέπει ήδη το google, να βάλουν ένα link για την σελίδα σου.

 

PS. Βλέπω ότι η υπόγραφή σου είναι " Den eimai ego ratsistis esy eisai albanos".

Σου ζητώ ταπεινά συγνώμη, αλλά είμαι αλβανός. Αν σε προσβάλει αυτό, μπορείς να αγνοήσεις τις συμβουλές μου παραπάνω, να μην βάλεις το site σου στο google, και να μου ζητήσεις να μην ξανααπαντήσω σε απορίες σου kai na min grafo me ellinikous xaraktires pia

Φιλικά,

koyan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...