Προς το περιεχόμενο

slackware ati driver


darkthan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικά είμαι αρχάριος έχω κάνει εγκατάσταση αρκετές διανομές αυτού του περιβόητου λειτουργικού αλλά για κάποιο παράξενο λόγο η ποιο «εύχρηστη» η

Τουλάχιστον αυτή που έχω καταφέρει να κάνω ποιο πολλά πράγματα είναι το slackware . Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω καταφέρει σε καμία διανομή να δουλέψει ο 3d accelerator της Ati .Με την Nvidia δεν έτυχε να έχω πρόβλημα .Υπάρχει κανείς που να μπορεί να μου πει με την σειρά ποια είναι τα βήματα. Στο Google έχω βρει αρκετά άρθρα αλλά πουθενά κάτι ολοκληρωμένο γιατί οι περισσότεροι έχουν την αίσθηση ότι κάποια πράγματα εννοούνται και τα παρακάμπτουν .Δηλαδή ξέρω ότι πρέπει να ενεργοποιήσω στον πυρήνα την Ati radeon επιλογή ,αλλά δεν γνωρίζω άμα πρέπει όμως να την φορτώσω σαν module και κάτι τέτοιες λεπτομέρειες .Αν γνωρίζει κάποιος ας δώσει ένα χέρι βοηθείας

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalo einai na psaxnoume ligo prin rwthsoume.mporouses poly apla na pas http://www.ati.com kai na deis an yparxoun drivers gia linux.

Exw na pw loipon pws NAI EINAI FREE kai den xreiazontai plhrwmh kai NAI yposthrizoun 3D ACCELERATION edw kai para poly kairo episis h teleutaia ekdosh kykloforei kai se morfh paketou dld kati san tous catalyst gia windows....meta to katevasma twn drivers koitakse se prohgoumena threads gia na vreis paireterw odhgies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...