Προς το περιεχόμενο

Imports απο Αμερική...


theoritikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πάω ένα ταξίδι στην Αμερική αυτον τον μήνα και σκέφτηκα να αγοράσω μερικά παιχνίδια που έχουν βγεί μόνο για ntsc στο xbox. Γνωρίζετε ποια αξίζει να αγοράσω, καινούρια η μεταχειρισμένα.

Επίσης θέλω κάτι ανάλογο για gameboy advance αν υπάρχει κάτι αξιόλογο.

Ειδικά αν ξέρετε σχετικά καταστήματα στην Νεα Υόρκη με μεταχειρσιμένα θα ήταν καλό (μου έχουν πει τα ξαδέρφια μου απο εκεί για ενα κατάστημα ονόματι gamecraze. To γνωρίζετε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν υποθέτω πως γνωρίζεις πως για να παίξεις τα παιχνίδια ntsc θες είτε τσιπαρισμένη κονσόλα ή αμερικάνικη ή κάποιον τρόπο soft moding.

Όσο για τα παιχνίδια ψάξε για τα εξής:

Phantom dust(rpg με κάρτες,φοβερά γραφικά)

Psychonauts(πολύ καλό platform απο τον δημιουργό της σειράς monkey island)

Metal wolf chaos(είναι γιαπωνέζικο,αλλά το παίζεις άνετα,είναι σαν παλιό arcade game είσαι ο πρόεδρος της Αμερικής και προσπαθείς να πάρεις πίσω την χώρα σου...στην προσπάθεια σου βοηθάει το γεγονός ότι οδηγείς ένα super mech που παίρνει καμια 20αρια όπλα ταυτόχρονα αν το).

Επίσης κάποια της sega που δεν ξέρω αν βγήκαν Ευρώπη όπως το panzer dragoon orta(rail shooter),jet set radio future.

Φυσικά τα παραπάνω μπορείς να τα βρείς και στο δίκτυο,αλλά υποθέτω πως σε ενδιαφέρουν original τα παιχνίδια.

Γενικά αντίθετα με το ps2 λίγα είναι τα παιχνίδια του xbox που βγήκαν μόνο στην Αμερική,τα περισσότερα κυκλοφορούν και στην Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...