Προς το περιεχόμενο

kanena kalo UNIX ???


Gary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια εύκολη έκδοση με αρκετή υποστήριξη στο net είναι το Linux.Πάρε ας πούμε μια έκδοση redhat.Μπορείς ακόμα να δοκιμάσεις την τελευταία έκδοση του freebsd η οποία επίσης είναι free την οποία χρησιμοποιώ και είμαι super ευχαρίστημένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν και το linux είναι μια έκδοση unix !! Απλώς έχει λοξοδρομήσει στην πορεία και έχει αλλάξει ύφος από τα υπόλοιπα unix's. Το freebsd μπορείς να το κατεβάσεις από όπου θέλεις. Είναι free. Μερικά Links είναι <A HREF="http://www.linuxiso.org" TARGET=_blank>www.linuxiso.org</A> όπου έχει iso's για πολλά λειτουργικά και για το freebsd ή το netbsd αν προτιμάς.Επίσης μπορείς να το κατεβάσεις από το ftp.ntua.gr ή από τους κατά τόπους ftp των πανεπιστημίων, ή άμα τέλος πάντων ταλαιπωρηθείς να στο δώσω και εγώ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Νομίζω μασημένω φαί θέλεις...<BR>Τέλος πάντων. Πας ftp.ntua.gr και στο pub ή στο mirror (δεν θυμάμαι καλά) έχει directory FreeBsd.Οπότε κατεβάζεις το iso, το καις σε ένα cd-ακι και βασανίζεσαι μετά με την όρεξη σου !!<BR>Πάντως ένα είναι σίγουρο και το οποίο ισχύει για όλα τα unix ή ακόμα για λειτουργικά που έχουν παραμετροποίηση διαφορετική από τα windows π.χ.novell,solaris.ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΣ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ,ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.Μόνο όταν έχεις αρκετό χρόνο και ασχοληθείς πολύ θα καταφέρεις να κάνεις αυτά που στα windows τα κάνεις εύκολα.Αλλά εδώ είναι η προσωπική χαρά που θα νιώσεις όταν κάνεις το λειτουργικό ραμμένο και κομμένο στα μέτρα σου. Οπότε καλή τύχη, και προπάντων υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EPITELOYS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ena ΕΛΛΝΙΚΟΤΑΤΟ ΣΑΙΤ !! καλα εκανες που μου το ειπες αλλα <BR>δεν βοηθαει και πολυ <P>Το τροπο για να κατεβασεισς απο ftp μπορεί να μου τον πει κανεις και ειδικα απο το πολιτεχνειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den einai kati tetoio ipoxrewtiko, alla gia na to kapseis se CD meta prepei na to pareis se ISO, dhladh ena pisto antigrafo tou Original cd (einai ena arxeio file.iso)<BR>To CD-R einai mallon aparaithto gia linux klp giati nai men to ISO to kaneis an 8es "extract" sto sklhro sou disko, alla meta gia to setup tou linux pou 8a prepei na kaneis, to pio eykolo kai logiko einai na to kaneis apo to CD. Gi ayto kai ta grafoume ekei.<BR>Antistoixa kai alla ISO me apps (3DSMax, Photoshop 6) pou dinontai se iso den einai nte kai kala ipoxrewtiko na to kapseis se CD :-))))<BR>kai an apo fasiseis to download kalo kouragio ......<BR>edw pou eimai pantws to ntua, epiase 14,1 Mb/sec. den 3erw gia to linuxiso pou eipw8hke parapanw ...<P>Take Care

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...