Προς το περιεχόμενο

Mandrake 7.2


lukes1960

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mandrake 7.2<BR>'Οποιος έχει κόψει από δο DVD του RAM το ISO image του Mandrake 7.2 και έκανε πετυχημένη εγκατάσταση ας βοηθήσει. Δοκίμασα και το WinOnCD 3.7 και το CDRWin αλλά δεν κατάφερα να κόψω σωστό CD [Raw?]. Δεν έχω εμπειρία με ISO και ούτε ξέρω εάν πρέπει να καεί ως bootable[μάλλον]. Κυρίως θέλω βοήθεια [βήμα-βήμα] στο κόψιμο. Ευχαριστώ <BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ... Δεν χρησιμοποίησα WinOnCD αλλά το Nero. Όταν άνοιξα το ISO μου έβγαλε ένα παράθυρο "Import unknown image file" ή κάτι τέτοιο. Εκεί χρειάστηκαν οι παρακάτω ρυθμίσεις 2048bytes/sector και mode 1 αν θυμάμαι καλά. Ένας φίλος που το έκανε δεν συνάντησε δυσκολία, οπότε δε νομίζω πως είναι τόσο δύσκολο. Όσο για το αν είναι bootable ή όχι, είναι όντως bootable, αυτό δεν αλλάζει. Μήπως ξεκίνησες νέο CD; Λογικά πρέπει να ανοίξεις το ISO με κάποια λειτουργία import ή write ISO image και όχι να βάλεις new CD. Για πες που κολλάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα κατάφερα με CDR Win αλλά όχι από την αρχική οθόνη Recording CD άλλά από τα Backup tools έχει επιλογή να γράφεις από έτοιμο ISO image. Τελείωσα και την εγκατάσταση ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...