Προς το περιεχόμενο

Τρία σε ένα


sailin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω βάλει στον σκληρό μου WIN98 και WIN2K.<BR>Όλα καλά μέχρι εδώ. Δύο partitions το ένα fat32 και το άλλο NTFSP. Εγκατέστησα τα win98 στο fat32 partition και τα win2k στο NTFSP partition. Εγκατέστησα τα 98 πρωτα και μετά τα 2000 τα οποία μου έβγαλαν το start up menu και διαλέγω ή το ένα λειτουργικό ή το άλλο κάθε φορά που ανοίγει το pc μου.<BR>Το ένα τρίτο του σκληρού το έχω αφήσει unpartitioned or καλύτερα non dos partition για την εγκατάσταση του Linux.<BR>Έκανα την εγκατάσταση του Linux και για να είμαι σίγουρος αντί να εγκαταστήσω το LILO στο ΜBR το εγκατέστησα σε δισκέτα. Έτσι αν ανοίξω το PC έχωντας τη δισκέτα μέσα ανοίγει στο LINUX αν τον ανοίξω χωρίς μου ανοίγει στο μενού 98 ή 2000.<BR>Όλα καλά και ωραία μεχρι εδώ.<BR>Το όλο πράγμα κράτησε πολύ λίγο σαν τα όνειρα.<BR>Μετά από δυο τρεις φορές που άλλαξα από LINUX σε WINDOWS το μενού χάλασε.Τα 2000 δεν Bootarane και μετά ούτε τα 98.<BR>Σημειωτέο ότι από τα 98 το partition το NTFSP που είναι τα 2000 χιλίαδες δεν φαίνεται για να γίνει καμιά ζημιά από εκεί όπως δεν φαίνεται και από τα 2000 το LINUX γιατί είναι non dos partition . Τί φταίει <BR>------------------<P><BR><P>------------------<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalo tha itan na xrisimopoiiseis to bootmanager pou perilambanete mesa sto partition magic to 6.akoma kai tora an to kaneis egatastasi tha kataferei na brei ta leitourgika pou xrisimopoieis th parakamsi kathe bootmanager pou exeis kanei install kai tha doulevoun ola roloi.to prog gia na to bris kane ena search sto forum exei dithi kapio link poio palia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...