Προς το περιεχόμενο

o foyrnos!!!!!!!!!


BDOUKAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidai terastia anagi o ypologistis mou zestenetai para poli kai kanei tromero thoribo tha ithela na mou protinetai ti prepei na allakso oste na min iparxei auto to problima KAI NA MIN PAEI POLI AKRIBA I DOULIA basika pisteuo oti ftaei to trofodotiko pou einai 250ari kai o anemistiras tou epeksergaasti alla thelo kapios pou gnorizei pio kala na mou pei

 

????????????????

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σε βοηθήσουμε θα πρέπει να μας πεις τι επεξεργαστής είναι και σε τι κουτί (μικρό, μεγάλο, με ή χωρίς ανεμιστήρες, με πρόβλεψη για άλλους ανεμιστήρες κλπ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κρύο, και ησυχία, και φτηνα δε γίνεται.

υπαρχουν "φτηνα" watercooling kits (60-150), δεν εχω καμια εμπειρια σε αυτα.

καλα και αθορυβα τροφοδοτικα, ειναι σιγουρα πανω απο 60 ε.

κουτια με καλη μονωση, πολλες θεσεις δισκων, fan, και καλη κυκλοφορία? σκασε τα κι εδώ.

 

μπορεις να αφαιρεσεις καποια μη απαραιτητα απο το κουτι (πχ να μηνεις με μονο ενα δισκο) Για γραψε την πληρη συνθεση σου να δουμε (kai posa 8a h8eles na dwseis max gia na velti8uei? ).

 

Το δικο μου, μολις μπηκε το καλοκαιρι κυριολεκτικα άναψε. δεν μπορεις να ακουμπησεις το κουτι. και η αιτια δεν ειναι overclock, cpu, kai ελλειψη fan (2 εχω, αλλα σε κλειστο κουτι, η κυκλοφορια ειναι γ.τ.π).

Με 4 HDD + dvdrw φυσικα βραζει.

Απλα, το εβγαλα απο τη θεση για pc που εχει το γραφειο, το ανοιξα κι απο τις 2 μεριες, και πηγε στην ανοιχτη μπαλκονοπορτα. το πισω μερος προς τα εξω να διωχνει αερα το psu. Το χειμωνα, βλέπουμε.

ο θορυβος, συνεχιζεται... jumbo jet sto relanti :) αλλα τωρα παει ενα μερος στους.. γειτονες αντι να το εχω στ' αυτιά μου.

(μακρυά καλώδια για mouse, keyboard βοηθάνε πολύ!! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Δεν νομίζω να φταίει το τροφοδοτικό που έχεις, άλλωστε 250w δεν είναι και πολλά αν συγκρίνεις με τα τωρινά τροφοδοτικά.

Πιστεύω ότι είναι θέμα κυκλοφορίας του αέρα και τακτοποίηση εσωτερικά του υπολογιστή σου όσο αφορά καλώδια κ.τ.λ.

Για τον επεξεργαστή σου μπορείς να πάρεις μια ψήκτρα (αν δεν έχεις βάλει) και να την τοποθετήσεις αν γνωρίζεις, αλλιώς κάποιος φίλος που να γνωρίζει, σε διαφορετική περίπτωση πρέπει να το πας σε ένα Service για τοποθέτηση.

Θα σου πρότεινα επίσης να πάρεις και ανεμιστήρες για καλύτερη κυκλοφορία του αέρα, φυσικά πρέπει να γνωρίζεις αν το κουτί που έχεις υποστηρίζει έξτρα υποδοχές για ανεμιστήρες.

Θα συμφωνήσω επίσης και με τον φίλο georgeadams.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an katalaba kala, yparxoun 3 fan sto koyti sou. Se Cpu, Trofodotiko, kai ena sto koyti (h vga den exei fanaki? )

ta fan twn koutiwn συνηθως ειναι μεγαλα, δεν κανει πιολυ θορυβο.

το φαν της cpu αν ειναι της μαμας, που δινει η ιντελ με τη συσκευασια παλι δεν το βλεπω.

πιο πιθανο ειναι το του τροφοδοτικου, που ειναι φτηνο. αν δουλευει στο φουλ για να δωσει ρευμα σε ολες τις συσκευες σου μπορει να ανεβαζει στροφες.

Τωρα μιλαμε για τον φυσιολογικο θορυβο που κανει η ροη του αέρα, ετσι?

γιατι υπαρχουν και ανωμαλίες: χνουδια παγιδευμενα σε καποιον ανεμιστηρα (μειωνουν παρα πολυ την αποδοση), ή τα ρουλεμαν του φαν (πολυ συχνο στα τροφοδοτικα), αν ενα εχει βγει απο τη θεση του, κανει σαν τρακτερ.

 

my test: την ωρα που δουλευουν ολα, χωνουμε ενα στυλό μεσα απο τη γρίλια... Μπαμ!! σταματαει ο φαν, και ακους ποσο μειωθηκε ο θορυβος ( do not try this at home, που λενε. αν φυγει κανα φανό-φτερο για το μάτι σου, γινεσαι pirate of the caribian )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτιμώ να βάζω δαχτυλο[Αυτο ειναι ότι πιο gay εχω πει ever] ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ:-P

 

Εκτος κι αν ειναι 80αρις και δουλευει στις 8000rpm[Τοτε μπορει να σου κόψει το δαχτυλο:D:D]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...