Προς το περιεχόμενο

Να παρω ψυκτρα?


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Εχω εναν AMD Athlon 64 3200+ και σκεφτομουν την αγορα μιας καλης ψυκτρας μεχρι 35 ευρω.Το θεμα ειναι αν τη χρειαζομαι.Idle εχω θερμοκρασιες τωρα στην καλοκαιρινη Αθηνα 36-38 και γυρω στους 44 παιζοντας BTF2.Θα βοηθησει σε κατι μια ψυκτρα η οχι?Μηπως να περιμενω να μαζεψω χρημα για watercooling ωστε να εχω εντελως αθορυβο συστημα?Ασχετο, αλλα αν εχεις 2 καρτες γραφικων μπορεις να βαλεις watercooling λογω διπλων απαιτησεων σε ψυκτρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πλευρας θερμοκρασίας δε χρειάζεται να πάρεις ψυκτρα.

Απο πλευρας θορυβου με μια καλή ψύκτρα[βλ sign :-P] κι ενα silent fan θα γλιτώσεις αρκετη βαβουρα.

 

Αλλα...

Επειδή ειμαι πολύ σπαζοκλαμπανιας με την ησυχία και το pc...Να ξέρεις ότι οι βασικές πηγές θορύβου στο μηχανημα επικεντωνονται στο chipset και στη VGA και όχι τόσο στον επεξεργαστή σου.

 

Το δευτερο σκελος δε το καταλαβα πολύ...

Μπορεις να βάλεις νερό και στις δύο κάρτες και μάλιστα η danger den εχει ενα πολύ καλο πακέτο για τις κάρτες σου και τη μητρική σου[chipset+vga block]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πλευρας θερμοκρασίας δε χρειάζεται να πάρεις ψυκτρα.

Απο πλευρας θορυβου με μια καλή ψύκτρα[βλ sign :-P] κι ενα silent fan θα γλιτώσεις αρκετη βαβουρα.

 

Αλλα...

Επειδή ειμαι πολύ σπαζοκλαμπανιας με την ησυχία και το pc...Να ξέρεις ότι οι βασικές πηγές θορύβου στο μηχανημα επικεντωνονται στο chipset και στη VGA και όχι τόσο στον επεξεργαστή σου.

 

Το δευτερο σκελος δε το καταλαβα πολύ...

Μπορεις να βάλεις νερό και στις δύο κάρτες και μάλιστα η danger den εχει ενα πολύ καλο πακέτο για τις κάρτες σου και τη μητρική σου[chipset+vga block]

 

 

Eννοουσα αν υπαρχει κιτ το οποιο να δινει 2 ψυκτρες και για τις δυο καρτες,αλλα κατα βαση μου απαντας :grin:

 

οσον αφορα στις βασικες πηγες θορυβου, απλα φοβαμαι για τη σωστη λειτουργια του chipset!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσφατα πηρα αυτη : http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650470

Αλλα δεν προλαβα να τη χαρω. Με αφησε το pc μου.

Πιανει χωρο, αλλα ειναι για ολα το socket κ΄λειτουργει κ΄fanless

(η με 120αρη για max αποδοση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...