Προς το περιεχόμενο

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΔΙΚΤΙΟ


tsakirisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά δουλεύω πολύ καιρό τώρα με Workgroup σε μια αίθουσα με 35 pc και δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα. Δοκίμασε φίλε μου να βάλεις σταθερές IP από την αρχή με το ίδιο Subnet mask και με το ίδιο ακριβώς Workgroup name (μην γράφεις ελληνικά ονόματα, μονο λατνινικά γιατί καμιά φορά....) επίσης, αν στην συνέχεια δεν βλέπεις και πάλι δίκτυο τότε δοκίμασε με dynamic IP (αυτόματες IP). Αν πάλι συνεχιστεί το πρόβλημα τότε : μπορεί να έχεις κολλήσει κάποιον ιό, μπορεί να φταίει καμία κάρτα δίκτύου ή ακόμα και το ίδιο του switch ή hub που έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δουλεύω πολύ καιρό τώρα με Workgroup σε μια αίθουσα με 35 pc και δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα. Δοκίμασε φίλε μου να βάλεις σταθερές IP από την αρχή με το ίδιο Subnet mask και με το ίδιο ακριβώς Workgroup name (μην γράφεις ελληνικά ονόματα, μονο λατνινικά γιατί καμιά φορά....) επίσης, αν στην συνέχεια δεν βλέπεις και πάλι δίκτυο τότε δοκίμασε με dynamic IP (αυτόματες IP). Αν πάλι συνεχιστεί το πρόβλημα τότε : μπορεί να έχεις κολλήσει κάποιον ιό, μπορεί να φταίει καμία κάρτα δίκτύου ή ακόμα και το ίδιο του switch ή hub που έχεις

 

 

 

ta ip einai stathera 192.168.0.xxx to workgroup sosto .kanontas ping se mia ip thn blepo opos kai kano anazitisi pc pali to briskei ,otan omos pao na anoixo to workgroup to den to anigi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ews 10 pc yposthrizontai se workgroup... me ena search tha to eixes vrei kai edw mesa kapoy...

 

To orio ton 10 connections anaferetai se taytoxroni prosbasi se shared recources. Diladi taytoxrona 10 users na anoigoun ena fakelo se ena pc.

 

Den afora to browsing tou workgroup. Thelei troubleshooting to browser service.

 

Tha koitakso kai tha sou po..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...