Προς το περιεχόμενο

Hitachi CM610ET άραγε φτάνει το τέλος της;;


badvariemai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την παραπάνω οθόνη 17" περίπου 5 χρόνια.

Γενικά ήταν σκοτεινή αλλά όσο περνάει ο καιρός τα πράγματα έχουν γίνει οριακά.

Καταρχήν με το που ανάβει ο υπολογιστής κάνει κάπου στα 3-4 λεπτά για να ανοίξει η οθόνη.

Έχω στο τέρμα τη φωτεινότητα το κοντράστ καθώς και τα 3 χρώματα RGB στο 100%, δηλαδή τα ρυθμιστικά της οθόνης είναι στο μέγιστο.

Το ρυθμιστικό της φωτεινότητας (είναι ροδέλα) με το που απομακρύνεται από το μέγιστο σκοτεινιάζει ραγδαία. Αν το μειώσω κατά 1/5 δεν φαίνεται τίποτα. Για τα υπόλοιπα 4/5 έχω σκοτάδι.

Από την κάρτα γραφικών η φωτεινότητα είναι και αυτή σχεδόν στο τέρμα...

Η οθόνη όντως τα φτύνει? Μπορώ να κάνω κάτι για να της δώσω παράταση ζωής? Αυτή την στιγμή δεν έχω χρήματα για καινούρια οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την παραπάνω οθόνη 17" περίπου 5 χρόνια.

Γενικά ήταν σκοτεινή αλλά όσο περνάει ο καιρός τα πράγματα έχουν γίνει οριακά.

Καταρχήν με το που ανάβει ο υπολογιστής κάνει κάπου στα 3-4 λεπτά για να ανοίξει η οθόνη.

Έχω στο τέρμα τη φωτεινότητα το κοντράστ καθώς και τα 3 χρώματα RGB στο 100%, δηλαδή τα ρυθμιστικά της οθόνης είναι στο μέγιστο.

Το ρυθμιστικό της φωτεινότητας (είναι ροδέλα) με το που απομακρύνεται από το μέγιστο σκοτεινιάζει ραγδαία. Αν το μειώσω κατά 1/5 δεν φαίνεται τίποτα. Για τα υπόλοιπα 4/5 έχω σκοτάδι.

Από την κάρτα γραφικών η φωτεινότητα είναι και αυτή σχεδόν στο τέρμα...

Η οθόνη όντως τα φτύνει? Μπορώ να κάνω κάτι για να της δώσω παράταση ζωής? Αυτή την στιγμή δεν έχω χρήματα για καινούρια οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...