Προς το περιεχόμενο

IBM me 970 euro


chpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

899? με ΦΠΑ και ΔΩΡΟ 12 μήνες ιντερνετ από την Forthnet στα Multirama. Χθες το πήρα μια φίλη μου!

 

Computer4u και 827 ?.Για ψαξιμο προτεινεται ανεπιφυλακτα το http://www.skroutz.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Computer4u και 827 ?.Για ψαξιμο προτεινεται ανεπιφυλακτα το [url']www.skroutz.gr[/url]

Αυτο εχει τον 1.5 του edirect εχει τον 1.6 και 3 χρονια εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τις δυο προσφορές από Computer4u και Εdirect. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν η εγγύηση του laptop από την Edirect είναι 3ετής. Αυτό το "σύνολο 3 ετών εγγύηση" μυρίζει κολπάκι marketing.

 

Κανονικά δε θα με ενδιέφερε τόσο πολύ η εγγύηση αλλά επειδή το laptop προορίζεται για την αδερφή μου θα ήμουν πιο ήσυχος αν το επώνυμο μηχανάκι γύρω στα 1000 Ευρώ που της ψάχνω συνοδευόταν από μια, τουλάχιστον 2ετή, εγγύηση.

 

Για το μηχανάκι από Computer4u νομίζω πως δεν αξίζει τα λεφτά του, ειδικά με τέτοια κάρτα γραφικών. Βέβαια πληρώνεις το όνομα εδώ και, σε καμία περίπτωση, ο 1 χρόνος internet access είναι πια κίνητρο για αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Auto ennoousa:

 

http://www.skroutz.gr/index.php?lang=GR&keyword=TPX40&keyword_or=&limitfrom=&limitto=&page=

 

gia deste... trelli diafora???

 

-=@ THELW ENA 12ari!!! @=-

 

@doctorkostis 827 XORIS fpa omos!

 

Οι τιμες στο Skroutz ειναι με φπα ολες.Τσεκαρε και το computer4u,εχουν 19% ΦΠΑ οι τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχω ένα laptop fujitsu siemens που γενικά με έχει ικανοποιήσει πολύ. 2 μήνες μετά την αγορά του έπιασα δουλειά στην IBM και περνάνε κάθε μέρα πολλά laptop από τα χέρια μου. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι είναι πολύ στιβαρά, με ιδιαίτερα καλές δυνατότητες, πολύ καλή οθόνη και καλή προς πολύ καλή αυτονομία και βάρος. Το αρνητικό πέρα από την τιμή είναι το design που είναι υποκειμενικό γιατί σε μερικούς μπορεί να αρέσει περισσότερο και το πληκτρολόγιο. Tα ΙΒΜ έχουν τα πιό ηλίθια πληκτρολόγια που έχω δει ποτέ! Τα γράμματα είναι σωστά (qwerty) αλλά τα σύμβολα είναι σκορπισμένα με τυχαία σειρά πάνω στο keyboard με αποτέλεσμα αν γράφεις με τυφλό να πατάς ότι να 'ναι!

Για να είμαι ειλικρινής όμως, αν αγόραζα σήμερα laptop θα έπερνα ΙΒΜ γιατί τα δουλεύω 4 μήνες τώρα και είναι σκυλιά. Ακόμη και τα Τ22 (P3) δουλεύουν άψογα μετά από σκληρή μεταχείρηση. Το R51 είναι πολύ καλό μοντέλο με πολύ καλή τιμή για τις επιδόσεις του. Το Τ43 είναι κορυφαίο αλλά και πολύ πιο ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τις δυο προσφορές από Computer4u και Εdirect. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν η εγγύηση του laptop από την Edirect είναι 3ετής. Αυτό το "σύνολο 3 ετών εγγύηση" μυρίζει κολπάκι marketing.

 

Κανονικά δε θα με ενδιέφερε τόσο πολύ η εγγύηση αλλά επειδή το laptop προορίζεται για την αδερφή μου θα ήμουν πιο ήσυχος αν το επώνυμο μηχανάκι γύρω στα 1000 Ευρώ που της ψάχνω συνοδευόταν από μια' date=' τουλάχιστον 2ετή, εγγύηση.

 

Για το μηχανάκι από Computer4u νομίζω πως δεν αξίζει τα λεφτά του, ειδικά με τέτοια κάρτα γραφικών. Βέβαια πληρώνεις το όνομα εδώ και, σε καμία περίπτωση, ο 1 χρόνος internet access είναι πια κίνητρο για αγορά.[/quote']

Ειναι 3 χρονια πραγματικα.Το πηρα και αν μπεις στο site IBM το βλεπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Το αρνητικό πέρα από την τιμή είναι το design που είναι υποκειμενικό γιατί σε μερικούς μπορεί να αρέσει περισσότερο και το πληκτρολόγιο. Tα ΙΒΜ έχουν τα πιό ηλίθια πληκτρολόγια που έχω δει ποτέ! Τα γράμματα είναι σωστά (qwerty) αλλά τα σύμβολα είναι σκορπισμένα με τυχαία σειρά πάνω στο keyboard με αποτέλεσμα αν γράφεις με τυφλό να πατάς ότι να 'ναι!

Εχω εδώ και λίγο καιρό το R 52 και θα συμφωνήσώ σε όλα για τα περί ποιότητας κατασκευής.

Για το πληκτρολόγιο έχω κι εγώ να πω ότι είναι το άσχημο σημείο του φορητού.

Το κακό είναι ότι άλλο συμβολίζει το κάθε πλήκτρο και άλλη λειτουργία κάνει!

Αυτό δεν ισχύει ευτυχώς για τα πλήκτρα χαρακτήρων, αλλά και για αυτά έχω ενστάσεις. Εχουν γραμμένο πάνω τους τον Ελληνικό χαρακτήρα και με μικρά γράμματα τον αντίστοιχο λατινικό. Ανάποδα δηλ. από τα κανονικά πληκτρολόγια.

Υπάρχει "γιατρικό" για τα παραπάνω; Αλλαγή πλήκτρων; Οι υπόλοιποι πως το αντιμετωπίζετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...