Προς το περιεχόμενο

agora psifiakis ftotografikis


Drghost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

re paidia thelw na dwsw gyrw sta 300 eyrw na parw mia psifiaki fwtografikh.

apo to psaksimo poy ekana exw kataliksei se 3:

 

cybershot p-200(304 eyrw)

casio exilim ex-z750(335 eyrw)

canon ixus 700(420 eyrw)

 

exete na proteinete kati kalitero sta 300-330 eyrw?

an oxi poia po tis parapanw proteinete?

 

episis ti programmata proteinete gia epeksergasia fotografias

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File prin apo kana 1,5-2 mhnes pira thn P-200 os antikatastati ths P-73 pou eixa gia kana xrono kai kati psila. Prosopika pistevo oti einai apsogi, poly kales fotografies, zontana xromata, arketes rythmiseis kai poly kali aytonomia. Kamia sxesi me thn proygomeni pou eixa kai as htan kai ayth Sony. Apla tha xreiasteis kai ena Stick megalitero giati me ayto ths syskevasias den kaneis douleia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σε ενδιαφερει μεγαλη οθονη και μικρο μεγεθος παρε την cyber-shot T33(οχι την καινουργια Τ99)http://www.sony.gr/view/ShowProduct.action?product=DSC-T33&site=odw_el_GR&pageType=Overview&category=DPH+Digital+Still+Cameras

Ειναι 20 ε παραπανω απο αυτα που θελεις να δωσεις αλλα ειναι απο τις μονες με 2,5 ιντσων οθονη απο πισω και με καλο βιντεο.Τωρα απο φωτογραφιες μην το ψαχνεις....Απλα πρωτες.

Εναλλακτικα κοιτα τις καινουργιες IXUS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akoma mia psifos stin P200

OI T seires tis sony einai psiloapath. Plirwneis design kai gadjetia kai oxi epidwseis.

OI ixus polly kales alla adikaiologhta akribes. Me ta lefta pou tha pareis tin ixus perneis tin p200 kai ena memory stick pro 512.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και την W15 me thn 2,5αρα οθόνη της!

http://www.plaisio.gr//IWCatProductPage.process?Section_Id=1090&Nav_Section_Id=1090&Catalog_Id=15&Product_Id=263249&Merchant_Id=1&sts_cid=3%22

 

Για επεξεργασία φωτομάγαζο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File prin apo kana 1,5-2 mhnes pira thn P-200 os antikatastati ths P-73 pou eixa gia kana xrono kai kati psila. Prosopika pistevo oti einai apsogi, poly kales fotografies, zontana xromata, arketes rythmiseis kai poly kali aytonomia. Kamia sxesi me thn proygomeni pou eixa kai as htan kai ayth Sony. Apla tha xreiasteis kai ena Stick megalitero giati me ayto ths syskevasias den kaneis douleia.

 

 

Την ίδια περίπου κίνηση έκανα κ εγώ, μόνο που πριν είχα την Ρ7 (καλυτερη απτην Ρ73) και η διαφορά είναι εμφανής. Για stick αν θέλεις 7.2ΜΡ (που φαντάζομαι γι'αυτο την θέλεις) σου προτείνω 1Gb.

Η 512 χωράει 142 περίπου. Για ελλάδα καλά είναι, αλλα αν πας διακοπές εξωτερικό το 1gb είναι απαραίτητο...

 

Μην ξεγελαστείς και πάρεις οτιδήποτε χαμηλώτερο των 512 θα ψάχνεις να βρεις φωτογραφία να σβήσεις για να χωρεσουν οι αλλες....

 

Σαν φωτογραφική είναι παρα πολύ καλη και έχει και πολυ καλές κριτικές και απτους ειδικούς..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 3 μηχανές που αναφέρεις έχουν άθλιο macro για τα λεφτά τους εκτός αν δεν σε ενδιαφέρουν οι κονινές λήψεις οπότε σταμάτα να διαβάζεις!Εγώ θα μάζευμα λίγα χρήματα ακόμα και με 365e (eshop) θα έπαιρνα OLYMPUS C-770 ULTRA ZOOM MOVIE. Με 3cm macro και 10x zoom και το όνομα της olypus αποτελεί δελεαστική προσφορά.Την έχω βάλει κι εγώ στο μάτι εδώ και καιρό αλλά no fraga

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τα 4MP μη σου φαίνονται λίγα,είναι υπεραρκετά για φωτογραφίες 15χ10 (κανονικές φωτογραφίες) αλλά και για Α4 εκτυπώσεις δεν θα έχεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

otan les apo konta poso konta ennoeis?

macro photography = εστίαση σε (χοντρικά) 2-5 εκατοστά από το αντικείμενο με τέρμα zoom και (συνήθως) τέρμα ανοιχτό διάφραγμα. Είναι (θα έχεις δεί σίγουρα) οι πολύ κοντινές φωτογραφίες εντόμων, λουλουδιών, αντικειμένων, κτλ που τα κάνουν να φαίνονται αφύσικα μεγαλύτερα από το κανονικό τους μέγεθος.

 

anyway... η olympus που λέει ο kostas3650 είναι καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drghost η p-200, αν δεν σε ενδιαφέρουν οι κοντινές φωτογραφίες, αποτελεί καλή αγορά. Εγώ έχω μια σχετικά απλή-παλιά olympus c-160 με macro 20cm!!! Πιστεύω θα σου λήψει αν δεν έχει καλή εστίαση σε μικρές αποστάσεις. Επιπλέον το γεγονός ότι η Olympus C-770 έχει οπτικό zoom 10χ θα πρέπει να σε βάζει σε ΣΟΒΑΡΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ!!!!!Σε συνδιασμό με ένα τρίποδο θα τραβάς φοβερές φωτογραφίες με 10χ zoom εκτός αν είσαι χειρούργος οπότε ξεχνάς το τρίποδο :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...