Προς το περιεχόμενο

Ποιά linux?


Ic3m@N

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε κονσόλα

 

gcc --version

 

Αν δε σου βγάλει την έκδοση, τότε δεν τον έχεις. Μπορείς να το κατεβάσεις σε αυτή τη περίπτωση.

 

Αν δεν έχεις εγκατεστημένο linux κι απλώς ρωτάς, βάλε κάποια πιο καινούρια έκδοση του suse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Thx cassidy!

Κάτι άλλο...

Μια έκδοση του SUSE 9.3 που ήταν στο PC MAGAZINE Ιουλίου 2005, μήπως το έχει κανείς?

Αν το έχει κάποιος και είχε την καλοσύνη να μου κάνει μου κάνει μια "κοπια"?

Το e-mail μου για απ' ευθείας επικοινωνία είναι [email protected]

Μένω Αθήνα - Ζωγράφου (οποιοδήποτε κόστος το αναλαμβάνω)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον ειχα βαλει το Ubuntu και λογω αναγκης του Kdevelop εγκατεστησα το Kubuntu. Δυστηχως μου πεταει συνεχώς errors κατα την εγκατασταση προγραμματων επειδη λειπουν ενα σωρο πραγματα.. Ποια διανομη θεωρειται πληρεστερη;; Τωρα το RAM εχει δωρεαν την Suse 9.3 pro.. Αξίζει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειχα βαλει το Ubuntu και λογω αναγκης του Kdevelop εγκατεστησα το Kubuntu. Δυστηχως μου πεταει συνεχώς errors κατα την εγκατασταση προγραμματων επειδη λειπουν ενα σωρο πραγματα.. Ποια διανομη θεωρειται πληρεστερη;; Τωρα το RAM εχει δωρεαν την Suse 9.3 pro.. Αξίζει;;

 

 

Kata thn tapeinh mou gnwmh aksizei. Exei polla xrhsima programmata mesa pou mporeis na xrhsimopoihseis! Epishs exei ton compiler pou zhtas(me alla logia mporeis na egkatasthseis programmata apo source code!!!)

 

Elpizw na voithisa!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να έχεις Ubuntu+Gnome και να παίζεις με το KDevelop.

To ότι χρησιμοποιείς gnome περιβάλλον δε σημαίνει πως πρέπει να χρησιμοποιείς μόνο gnome εφαρμογές. Μια χαρά παίζουν και οι εφαρμογές του kde (πχ k3b).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ta programmata se source kwdika einai synh8ws ziparismena se morfh tar.gz h tar.bz.

Afou ta xezipareis trexeis

./configure <parameters> [elegxei an yparxoun ta dependencies pou xreiazetai to prog k orizeis parametrous pou 8es na mpoun]

./make [ftiaxnei to binary arxeio pou 8a ginei setup]

./make install [kanei to setup]

To

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...