Προς το περιεχόμενο

Σελίδες γιά την πλάκα μας.


geovard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν αδέρφια,δύο ευκολες ερωτησούλες.

1)Ποιά είναι τα tags,scripts κ.λ.π ώστε να πατάω link στο αριστερό μέρος της σελίδας καί να ανοίγει στην ίδια σελίδα στο δεξί.

2)Πηγαίνετε στο site της ΕΡΤ homepage και πατήστε πάνω πάνω στο menu.Αναπτύσσονται έτσι υπομενού.Πως θα το κάνω καί εγώ.

Ελπίζω να τα έθεσα σωστά.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Για να κανεις αυτο που λες,πρεπει να χρησιμοποιεισεις frames,

διαβασε εδω: http://www.w3schools.com/html/html_forms.asp για να καταλαβεις πως δημιουργεις και πως ακριβως δουλευουν τα frames.

 

2)Τα μενου στην σελιδα της ερτ ειναι γραμμενα σε javascript.

Διαβασε εδω: http://www.w3schools.com/js/default.asp για να καταλαβεις πως δουλευει η javascript.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta frames einai to prwto pragma pou mathainei o web designer :D

Και το πρώτο πράγμα που μαθαίνει ΠΟΤΕ να μην χρησιμοποιεί ένας σωστός web designer!!!

http://www.nics.gov.uk/acc/comprehensive/designdevelopers/design_developers3.1.html

Βρείτε μου ένα επαγγελματικό site με frames, να σας δείξω έναν άσχετο designer...

Έλεος....

 

PS: από τους κανόνες του forum:

Ο τίτλος των μηνυμάτων θα πρέπει να αποτελεί μια σύντομη περιγραφή του περιεχόμενου τους, καθώς και να είναι όσο το δυνατόν πιο «κατατοπιστικός», ώστε να μην παραπλανούνται οι αναγνώστες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παράθεση

[Αρχική Δημοσίευση από κανόνες

Ο τίτλος των μηνυμάτων θα πρέπει να αποτελεί μια σύντομη περιγραφή του περιεχόμενου τους, καθώς και να είναι όσο το δυνατόν πιο «κατατοπιστικός», ώστε να μην παραπλανούνται οι αναγνώστες ]

 

Επειδή αναφέρεσαι σε μένα προφανώς ,όσον αφορά στον τίτλο, νομίζω ότι είμαι αρκετά ακριβής.Ναί θέλω σελίδα γιά την πλάκα μου καί δεν φιλοδοξώ να γίνω κανένας επαγγελματίας web designer.Δηλαδή γιατί σας μπέρδεψα.Μού προσφέρει χώρο η otenet είπα λοιπόν ας παίξω λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το "Σελίδες για την πλάκα μας" δεν είναι "σύντομη περιγραφή του περιεχομένου".

Με βάση το περιεχόμενό του post σου σύντομη περιγραφή θα ήταν "Πώς κάνω Μενού σαν της ΕΡΤ?" ή "Πώς ανοίγω κάτι στο δεξί μέρος της σελίδας μόνο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα τι λες τώρα.Γιατί μόνο η ΕΡΤ έχει πτυσσόμενα μενού?Τουλάχιστον αυτό δεν κολλάει καθόλου.Επιμένω ότι χρησιμοποίησα τον πλέον ακριβή τίτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικός μου είναι ο τίτλος ότι θέλω τον κάνω.Άμα σού πω ότι η γκόμενά σου είναι ασχημομούρα τι θα μού πείς?

Παρατηρήσεις μπορώ να δεχθώ μόνο από διαχειριστές του φόρουμ.Δηλαδή τι σας μπέρδεψε διαβάζοντας τον τίτλο.Πού πήγε το μυαλό σας?Δεν καταλάβατε ότι κάτι παίζετε με webpages?Αν έβαζα τον όρο ΕΡΤ πολύ φοβούμαι ότι θα νομίζατε ότι κάτι τρέχει με τηλεόραση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ

 

Και εγώ τότε θα πάρω τους βόλους μου και θα φύγω. Και άμα θέλω, θα πώ και στον μπαμπά μου να φωνάξει τον σούπερμαν και τότε θα σου δείξει και εσένα και του μπαμπά σου. Γιατί ο μπαμπάς μου έχει το τηλέφωνο του σούπερμαν, και είναι και οι καλύτεροι φίλοι. Και ξέρει και τον μπάτμαν, και ο μπάτμαν είναι πολύ δυνατός...

Νά σαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...