Προς το περιεχόμενο

Dreamweaver MX 2004 ερώτηση


fonzi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν μπόρεσα να βρω αν γίνεται θα παρακαλούσα αν κάποιος φίλος χρησιμοποιεί dreamweaver να μου πει:

 

Μπορώ να έχω navigation bar σε όλες τις σελίδες και αυτή να αλλάζει αυτόματα όταν εγώ προσθέτω ή διαγράφω σελίδες; Νομίζω στο frontpage γίνεται. Εκεί μάλιστα έχει wizard που δημιουργεί εξ' αρχής αυτόματα, αν θέλεις, μενού που οδηγούν στις συνδεδεμένες σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πχ αν εχω στη σελίδα Α ένα μενού με δεσμούς στις σελίδες που βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο (διάρθρωσης) με τη σελίδα Α, το μενού να εμφανίζεται σε όλες αυτές τις σελίδες και επιπλέον αν διαγράψω μια σελίδα αυτόματα να διαγράφεται ο αντίστοιχος δεσμός και στα μενού σε όλες τις σελίδες. Δηλαδή η navigation bar να ενημερώνεται παντού αυτόματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto arxeio sou kane to index.php

 

kai kane sto menu iclude:

--------------------------

<?

include("menu.php");

?>

 

---------------------------

kai sto menu.php

---------------------------

vale ton kodika html tou menu.., opote 8a allazeis ka7e fora tin antistixi seira

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά έτσι δεν είναι όπως στο frontpage όπου τα αλλάζει μόνο του όταν πειράξεις τις συνδεδεμένες σελίδες...

 

Επιπλέον το μενού θα είναι το ίδιο έτσι σε όλες τις σελίδες που θα μπει το include. Αρα δεν μπορεί σε καθεμία να είναι "βυθισμένο" το αντίστοιχο κουμπάκι στο μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...