Προς το περιεχόμενο

ATi Catalyst v5,9


billpeppas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

re paidia exw thn ati 9800 pro.pou 8a vrw tous pio kainourgious drivers kai pws 8a tous kanw egatastash?

 

Στο site του κατασκευαστή μήπως ? :#

Και έχει αναφερθεί ήδη μια-δυο φορές στο thread αυτό...

 

http://www.ati.com και τους κατεβάζεις.

Το setup ?

Πιο απλό και από το setup του messenger...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήμουν στα κέφια μου θα απαντούσα με humor...

αλλά τώρα επειδή δεν είμαι στα κέφια μου, θα απαντήσω πιο "dark":

 

Μα καλά, τόσο πια μασημένη τροφή χρειάζεστε ???

Μήπως να έκανες δεξί κλίκ στον κενό χώρο της επιφάνειας εργασίας σου, να διάλεγες Properties, να πας στα Settings, να διαλέξεις Advanced, να πας στο tab της ATi, να πας εκεί που λέει All Settings ή 3D Settings ( ανάλογα με το αν έχεις την CCC ή την ACP έκδοση ) και να βάλεις το mipmap detail στο full quality ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ke sto 4 ke sto 5 eiparxei provlima me to grasidi mono stis kartes grafikon ati ginete

μήπως δεν το έχουν κουρέψει καλά;;; :P

BTW εχω 9700 και δεν έχω πρόβλημα με το γρασίδι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια Asus A9550GE/TD 256mb και κατέβασα το συγκεκριμένο update της ATI ενώ μέχρι πριν χρησιμοποιούσα τους drivers της Asus. Μετά την εγκατάσταση του catalyst, το 1ο κανάλι ide του PC άρχισε τα κόλπα. 2 σκληροί που δούλευαν σε UDMA6 είχαν άθλια απόδοση και σαν να μην έφτανε αυτό, για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια και διαφορετικά pcs αντίκρυσα το Delayed Write Failure των windows!

Τελικά το catalyst -δεν ξέρω γιατί- ευθύνεται για την αλλαγή από UDMA σε PIO mode, πότε του master, πότε του slave και πότε και των 2!

Το σύστημα μου: mobo Asus A8V, AGP ASUS 9550GE/TD, AMD 64.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια Asus A9550GE/TD 256mb και κατέβασα το συγκεκριμένο update της ATI ενώ μέχρι πριν χρησιμοποιούσα τους drivers της Asus. Μετά την εγκατάσταση του catalyst' date=' το 1ο κανάλι ide του PC άρχισε τα κόλπα. 2 σκληροί που δούλευαν σε UDMA6 είχαν άθλια απόδοση και σαν να μην έφτανε αυτό, για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια και διαφορετικά pcs αντίκρυσα το Delayed Write Failure των windows!

Τελικά το catalyst -δεν ξέρω γιατί- ευθύνεται για την αλλαγή από UDMA σε PIO mode, πότε του master, πότε του slave και πότε και των 2!

Το σύστημα μου: mobo Asus A8V, AGP ASUS 9550GE/TD, AMD 64.[/quote']

 

Απλά απίστευτο.

Επίσης λάβε υπόψιν σου ότι αυτοί που εσύ λες "της Asus" είναι πάλι οι original ATi Catalyst απλά "customized" [ όχι τα drivers, απλά το Interface και το Setup ].

 

Επίσης υπάρχουν πολλά εκ. ανθρ. που έβαλαν τους νέους 5.9 και όλα είναι ok.

Αρα κατι παίζει με εσένα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά απίστευτο.

Κι όμως αληθινό! :D

 

Μια ακόμη επιβεβαίωση είναι το γεγονός πως εάν εγκαταστήσω μόνο τους drivers δεν συμβαίνει τίποτα (manualy από το temp dir που κάνει το unpack πριν την εγκατάσταση). Με το που κάνω όμως την τυπική εγκατάσταση του Catalyst, στο επόμενο boot πρώτα ο Μaxtor στο master και εν συνεχεία και ο αντίστοιχος στο slave χάνουν σε απόδοση και γίνονται από UDMA6, PIO. Τέλος, εμφανίζεται το delayed write failure και κατόπιν εξαφανίζονται και οι 2 σκληροί!

Για αυτό προφανώς και το πακέτο της Asus δεν προκαλεί το ίδιο σφάλμα, μιας και όπως ανέφερες πολύ σωστά έχει τους drivers της ATi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...