Προς το περιεχόμενο

Άνοιγμα pdf αρχείου


yannis27gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μια ιστοσελίδα έχω βάλει λινκ σε pdf αρχείο. Θα ήθελα να μου πείτε πως να το κάνω ώστε να μην ανοίγει εντός του ΙΕ αλλά μόνο του (όπως θα συνέβαινε αν έκανα διπλό κλικ κατευθείαν πάνω στο pdf).

 

Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει με τον κώδικα αλλά με τις ρυθμίσεις του ΙΕ, σωστά; Έστω κι έτσι, ποιες είναι αυτές οι ρυθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Isos kai na einai se genikes grammes. To zhthma einai oti me to Photoshop Album exo ftiaksei pdf arxeia me eikones pou paizoun mona tous, kalyptontas olh thn othoni tou ypologisth. Me to na anoigei ston IE xanetai h dynatothta na paizei mono tou (prepei na patas Page Down gia kathe nea selida) kai epishs den kalyptei olh thn othoni (an ki auto me F11 lynetai).

 

Loipon, mporoume na kanoume kati?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν νομίζω πως είναι θέμα ΙΕ καθώς όταν κάνεις setup το Acrobat σε ρωτάει αν θέλεις να κάνεις install το add on για ΙΕ! Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος κώδικάς για να απενεργοποιήσεις το add on έστω και προσωρινά, αν πάλι όχι, κάντα zip όπως προαναφέρθηκε...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δώσεις τις παρακάτω οδηγίες στους χρήστες σου:

Στον acrobat reader, πηγαίνουν Επεξεργασία->προτιμήσεις->Διαδίκτυο και ξετσεκάρουν το [ ]Εμφάνιση PDF στο πρόγραμμα περιήγησης.

 

Το να το ξετσεκάρεις μέσα από την ιστοσελίδα σου απαιτεί προνόμια εγγραφής στο μητρώο, τα οποία οι ιστοσελίδες (πολύ καλά κάνουν και) δεν έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αν γινόταν να σταλεί το pdf με έναν HTTP header όπως:

 

Content-Disposition: attachment; filename="test.pdf"

 

...θα καταλάβαινε ο browser ότι είναι για αποθήκευση. Όμως δε γίνεται με απλό link <a href="test.pdf"> αλλά πρέπει να σερβιριστεί το αρχείο δυναμικά, με ASP ή PHP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...