Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Flashfxp


dpetka2001

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξαφνικά από σήμερα το βράδυ οι ταχύτητες όταν πάω να μεταφέρω αρχεία μεταξύ των 2 PCs κυμαίνονται στα 300 ΚΒ/sec...έκανα επανεγκατάσταση τόσο του Serv-U FTP Server όσο και του Flashfxp αλλά δεν μπόρεσα να λύσω το πρόβλημα...όταν κάνω μεταφορά του ίδιου αρχείου μέσω του Microsoft Printer and File Sharing δείχνει να γίνεται η μεταφορά με κανονικές ταχύτητες...ένα αρχείο γύρω στα 700 ΜΒ μεταφέρεται σχεδόν σε 3 λεπτά και κάτι που υποδεικνύει κατά την άποψή μου ότι πιάνω κανονικές ταχύτητες...μπορεί να βοηθήσει κανείς?? ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος που να εχει μια ιδεα για το τι πιθανον να φταιει ρε παιδια?? εχω κοιταξει ολες τις ρυθμισεις που μου ερχονται στο μυαλο και δεν μπορω να βρω καποια λυση...ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

limits δεν εχω βαλει σε κανενα απο τα 2 προγραμματα...θα προσπαθησω να δω αν υφισταται το ιδιο προβλημα και με αλλες εφαρμογες...ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον δοκιμασα και με το Filezilla Server/Client αλλα τα νουμερα παραμενουν ιδια...εκανα τις ρυθμισεις απο την αρχη και δεν υπαρχει πουθενα οριο ουτε στο download ουτε στο upload...πως ειναι δυνατον με Microsoft File and Printer Sharing να πιανω κανονικες ταχυτητες και με FTP να κυμαινομαι στα 300-500 ΚΒ/δευτ. ?? δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...