Προς το περιεχόμενο

printer canon S400 και κεφαλές


xaotikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε κεφαλές για τον συγκεκριμένο εκτυπωτή? Έχει μια υποδοχή όπου μπαίνουν τα 4 μελάνια η οποία "κουμπώνει" στον εκτυπωτή και στην μία πλευρά της έχει ένα ηλεκτρονικό κύκλωμα που συνδέεται με τον εκτυπωτή ενώ από την κάτω μεριά βγάζει τα μελάνια. Φαντάζομαι αυτή είναι η κεφαλή του εκτυπωτή.

 

Τον έχω 3-4 χρόνια και δεν μου τυπώνει όπως παλιά, άλλες φορές ρίχνει πιο πολύ μελάνι, άλλες πιο λίγο κλπ. Φαντάζομαι ότι είναι λόγω του ότι δεν τύπωνα αρκετά συχνά και τον έχω πολύ καιρό.

 

Βέβαια δεν ξέρω πόσο κάνει, ίσως συμφέρει να πάρω έναν καινούριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε αν δεν λυθει το προβλημα που περιγραφω εδω μου ειναι αχρηστος ο εκτυπωτης που μου χαρισε ο wizzy οποτε αν θες μπορω να σου στειλω την κεφαλη που ζητας.

δυστυχως ομως επειδη δεν εχω κονε στην ACS θα πληρωσεις τα εξοδα αποστολης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ.

αν τυχον θες καποιο αλλο ανταλλακτικο η ακομα και ολο τον εκτυπωτη πες το να σου στειλω οτι χρειαζεσαι.

υπαρχει και το manual και το αυθεντικο cd με drivers.

αν σε μια εβδομαδα δεν βρεθει λυση θα κανονισουμε μεσω πμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον το 'γυρισαν' ολοι σε HP που ποτε δεν εχουν προβλημα με κεφαλες... :(

Λίγο άσχετο με την αρχική ερώτηση, πάντως από τότε που το 'γύρισα' σε Canon έχω δεί τεράστια διαφορά σε κόστος εκτύπωσης. Τα μελάνια μπορεί μεν να μην έχουν ενσωματωμένη την κεφαλή όπως συμβαίνει στους ΗΡ αλλά κοστίζουν τα μισά λεφτά ή και λιγότερο ακόμα. Ενδεικτικά το μαύρο μελάνι πάει γύρω στα 8 ευρώ τη στιγμή που στον ΗΡ πήγαινε 30 ευρώ(!!!) και το έχρωμο 18ευρώ ενώ στον ΗΡ πήγαινε πάλι γύρω στα 30+ ευρώ. Και όποτε θέλω αν έχω πρόβλημα αλλάζω την κεφαλή που πωλείται ανεξάρτητα (στα 4-5 μελάνια που έχω αλλάξει μέχρι τώρα, δεν είχα κανένα πρόβλημα με την κεφαλη!)

 

Τώρα, σχετικά με την κεφαλή, δεν νομίζω να κοστίζει πολλά και σίγουρα μπορείς να την βρείς σαν αναλώσιμο, εφόσον ο εκτυπωτής σου δεν είναι παλιός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το θεμα: η κεφαλη κοστιζει ΠΟΛΛΑ!

Ασε που αν τυπωνεις αραια οπως εγω, βλεπω να βγαινει Off ο canon πολυ συντομα λογω της μη συχνης χρησης(και της επακολουθης φραγης των στομιων της κεφαλης απο μελανι που μενει μεσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

λοιπον φιλε τελικα δεν βρεθηκε ακρη με τον εκτυπωτη.

αν θες ακομα την κεφαλη δωσε μου την διευθυνση σου σε πμ και θα σου την στειλω μολις ευκαιρησω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...