Προς το περιεχόμενο

Dreamweaver και ελληνικά


Μικευ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε άπαν το forum

 

Προσπαθώ να κάνω σελίδα χρησιμοποιώντας Dreamweaver MX και ελληνικά αλλά δεν γίνεται με τίποτα. Έχω δοκιμάσει αλλαγές στο Modify pages>page properties> document encoding δοκιμάζοντας διαδοχικά τα Greek ISO , Greek Windows αλλά και το Unicode και τίποτα, βγάζει πάλι κορακίστικα.

Άλλαξα τα Preferences σε Greek fonts αλλά πάλι κορακίστικα. :mad:

Υπάρχει κάποια λύση? Εχω κάποιο λάθος setting ή μήπως πρέπει να δοκιμάσω κάτι άλλο?

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και έβαλα και το code άλλά πάλι όταν πάω στο Μodify>Page properties και πάω να βάλω Title όλοι οι ελληνικοί χαρακτήρε βγαίνουν ως ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :-|

Καμία ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κειμενο μπορώ να βάζω κανονικά δεν έχω πρόβλημα. Ονόματα σελίδας και links δεν βγαίνουνε σε ελληνικά .

 

Μπαίνω στο dreaweaver mx page properties και κάνω αλλαγή το encoding σε greer iso. Μετά κάνω Apply και πάω να συμπληρώσω Title. Ενω το γράφω κανονικά στα Ελληνικά μετά όταν κάνω Preview sto browser βγαίνει σε αλλαμπουρνέζικα..... Παιδιά τι συμβαίνει? Τα fonts από τα preferences είναι επίσης στα κανονισμένα στα ελληνικά . Τι συμβαίνει?? :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σε ευχαριστώ για τη συμβουλή αλλά το πρόβλημα είναι στο dreamweaver. Μόλις τελειώνω το Title στα ελληνικά το κάνει αυτόματα μετατροπή σε άλλους χαρακτήρας . Ασφαλώς μετά το κάνει και στο browser ανεξάρτητα αν είναι το encoding ήδη στα ελληνικά. 5 χρόνια είναι που λύνω προβλήματα σε forum πρώτη φορά έχω κολλήσει έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...