Προς το περιεχόμενο

news server hosting


karas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτή τη στιγμή έχω φτιάξει στον υπολογιστή μου έναν news server (ΝΝΤP)που αποτελείται από δικά μου newsgroups και από άλλα που είναι feeds από άλλον news server. To όνομα του news server που έχω φτιάξει στον υπολογιστή μου είναι : http://news://news.mehub.gr

 

Aυτό που σας ρωτάω τώρα είναι επειδή δεν θέλω να έχω τον υπολογιστή μου ανοικτό 24/7 συνεχώς αλλά και επειδή θέλω να έχω μεγαλύτερο bandwidth, μήπως υπάρχει κάποιο site που να μπορείς να αγοράσεις από αυτό το hosting για ένα παρόμοιο με το δικό μου news server (ΝΝΤP).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
www.aws.gr to kalitero eliniko hosting

 

 

Ρε παιδιά ο ανθρωπος δεν ζήτησε hosting για τη σελίδα του αλλά για news server. Γνωρίζετε τι είναι ο news server; Οσο για το σχόλιο σου για το "καλύτερο ελληνικό hosting" πως γίνεται να είναι το καλύτερο με παρουσία μόνο 5 μηνών στην αγορά; Το αν μια εταιρία είναι "η καλύτερη" θα φανεί μετά από χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η τελευταία φορά που μέλη της Insomnia που εκπροσωπούν παράλληλα εταιρείες, ασκούν κριτική μέσα από αυτό το forum σε άλλες εταιρείες. Είναι σαφές ότι καθιστά αθέμιτο ανταγωνισμό ενώ παράλληλα απαγορεύεται και από τους κανόνες στους οποίους έχετε συμφωνήσει κατα την εγγραφή σας.

 

Τα μέλη gvard, και giannhs έχουν κατ'επανάληψη παραβεί αυτό το κανόνα και προσπαθούν να προοωθήσουν τις υπηρεσίες των εταιρειών τους από το forum και παράλληλα ασκούν κριτική και σε άλλες εταιρείες. Δίνεται μια τελική ευκαιρία να αποδείξουν ότι συμμετέχουν σε αυτό το forum για τελείως αντίθετους λόγους από αυτούς που όλοι φανταζόμαστε. Ούτε με τις υπογραφές θα παίζουμε, ούτε με τα avatars τώρα.

 

Διαγράφησαν τα σχετικά posts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η τελευταία φορά που μέλη της Insomnia που εκπροσωπούν παράλληλα εταιρείες' date=' ασκούν κριτική μέσα από αυτό το forum σε άλλες εταιρείες. Είναι σαφές ότι καθιστά αθέμιτο ανταγωνισμό ενώ παράλληλα απαγορεύεται και από τους κανόνες στους οποίους έχετε συμφωνήσει κατα την εγγραφή σας.

 

Τα μέλη gvard, και giannhs έχουν κατ'επανάληψη παραβεί αυτό το κανόνα και προσπαθούν να προοωθήσουν τις υπηρεσίες των εταιρειών τους από το forum και παράλληλα ασκούν κριτική και σε άλλες εταιρείες. Δίνεται μια τελική ευκαιρία να αποδείξουν ότι συμμετέχουν σε αυτό το forum για τελείως αντίθετους λόγους από αυτούς που όλοι φανταζόμαστε. Ούτε με τις υπογραφές θα παίζουμε, ούτε με τα avatars τώρα.

 

Διαγράφησαν τα σχετικά posts[/quote']

 

Καλημέρα,

 

Σε ποιό σημείο των μηνυμάτων μου έκανα κριτική στην εν λόγω εταιρία; Είμαι στο forum αρκετό διάστημα και πιστεύω οτι μπορώ να απαιτήσω να μάθω που ακριβώς άσκησα αθέμιτο ανταγωνισμό. Ουδέποτε είπα κάτι το οποίο δεν ισχύει ούτε έκανα αντιπαραβολή τις υπηρεσίες μου με τις υπηρεσίες της εν λόγω εταιρίας λέγοντας κάτι το υποτιμητικό. Αν διαβάσατε τα post μου θα είδατε οτι είπα οτι η κάθε εταιρία έχει διαφορετικό target group, αναφέρθηκα στο γεγονός οτι έχει φθηνότερες τιμές διοτι εχει φθηνότερο κόστος και είπα οτι αν η εταιρία είναι καλή η όχι θα το κρίνουν οι πελάτες της, οπως έκανε ένας πελάτης της κρίνοντας οτι η εν λόγω εταιρία είναι πάρα πολύ καλή στις μέχρι τώρα υποχρεώσεις της.

 

Αναφέρθηκε οτι μπορούσε να κάνει αυτό που θέλει ο πελάτης και την επικρότησα λέγοντας οτι είναι η πρώτη εταιρία που κάνει κάτι τόσο πρωτοποριακό.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω:

 

α) Σε ποιο σημείο του μηνύματος μου παρέβη το νόμο

β) Πως γίνεται εισαγγελική απόφαση να εκδίδεται σε τρείς (3) ώρες

γ) Που αναφέρεται στους όρους οτι το Avatar δεν πρέπει να είναι διαφημιστικό και αυθαίρετα αφαιρείται

 

 

Καθώς μιλάω πάντα επώνυμα και αν διαβάσετε τα μηνύματα μου 3 χρόνια στο Insomnia τώρα ουδέποτε είπα κάτι το παράνομο, απαιτώ να μάθω με ποιο δικαίωμα και τι ακριβώς έγραψα σας έκανε να θεωρήσετε οτι έκανα αθέμιτο ανταγωνισμό.

 

Αν αφαιρεθεί το παρακάτω (καθώς μιλάω επώνυμα και αυτή τη φορά εκπροσωπώ την επιχείρηση μου) τότε απαιτώ να διαγραφεί ο λογαριασμός μου στο Insomnia καθώς και -για να μην υπάρχει η παραμικρή υπόνοια- να μπλοκαριστούν οι IPs από τις οποίες μπαίνω (τις γνωρίζετε, είναι ένα συγκεκριμένο IP range).

 

 

Με εκτίμηση,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Internet Services

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης σε κανένα σημείο των ορών χρήσεως δεν αναφέρει οτι απαγορεύονται τα avatar που αναφέρουν την επιχείριση του χρήστη. Ξαναπροσθέτω το avatar και αν αυτό θεωρηθεί αιτία ban παρόλο που δεν αναφέρεται στους όρους χρήσεως (μέχρι 26/10/2005 14:15) και παρόλο που δεν αναφέρει URL ή δεν έχει κάποιο link (!) τότε ας γίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...