Προς το περιεχόμενο

p4 northwood 2.8 στα 3.6


b.s.o.d.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καιρο "διαβαζω" το καναλι...τωρα ειπα να γινω και μελος!!παραθετω το πειραμα μου λοιποον!!albatron px848pv pro,512 ram 333...με 2,5 cas στις μνημες εφτασα απο 2,8 στα 3ghz.μπλε οθονη μετα...οι μνημες off...με τις μνημες στα 2cas αλλαγη ψυκτρας,ψυξη στισ ram, οι μνημες δουλεψαν μεχρι τα 342 mhz και ο p4 στα 3,6 ghz!εκει για αλλη μια φορα με εκοψαν οι μνημες...το μονο που μενει τωρα ειναι να δοκιμασω με καλες 400αρες...πιθανoν να ανεβει περισσοτερο...θα ηθελα σχολια και προτασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας τα λες καλα... με cas2,5 Πηγαινες ποιο χαμηλα και με cas2 ποιο ψηλα? Μηπως μετα εβαλες διαιρετη στις μνημες?Η το cas που αναφερεις δεν ειναι χρονισμος μνημων αλλα διαιρετης? Παντως αν εφτασες 3,6 ghz Northwood πυρηνα πρεπει να εισαι ευχαρηστιμενος. Με τι ψυξη και τι ταση εισαι εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι...το διαιρετη τον αλλαξα...και μετα οι μνημες αναγνωριζονταν με cas στα 2...αεροψυξη χαλκος αλουμινιο της zalman και ταση 1,504.θερμοκρασιες σε full load εχω μεχρι 37. 10 βαθμους πανω απο οταν ηταν 2.8.παστα as5 εβαλα και τη βλεπω μια χαρα...παντως μαλλον πρεπει να περασει καιρος για να κανει οσα υποσχεται...γιατι μια βδομαδα τωρα ειμαι κολλημενος στους 37 full!!παιζει και να μην πεσει ποτε...τωρα με τις 400 ram πιστευω οτι θα ανεβω κι αλλο,αλλα δεν μπορω να τις αφησω για παντα ετσι,ειναι 533 fsb η cpu,θα πνιγει...ισως το κανω μονο για τη φαση και μετα τον επαναφερω στις 333...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ρε θηριο!!! Μου εδωσες θαρρος και μενα με τον 2.4 Northwood που εχω να τον παω παραπανω. Μεχρι τωρα δουλευει σταθερα στα 2.6 και τον εχω δοκιμασει μεχρι τα 2.8. Στα 2.7 μου δουλευε αψογα αλλα με λιγο ρευμα παραπανω. Τον εχω αφησει τωρα στα 2.6 για σιγουρια. Μνημες εχω 2 Kingston 512αρες στα 333 και εγω και δεν βλεπω να μου παρουσιαζουν κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...