Προς το περιεχόμενο

Linksys WAG54G Wireless-G ADSL IP Problem


wised

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι!

 

Έχω το εξής πρόβλημα:

 

Πρόσφατα αγόρασα το OnDslKit της otenet το οποίο περιέχει το sagem modem. φυσικά δεν μου άρεσε αυτό και πήρα το wireless. έκανα τις ρυθμίσεις που μου δώσαν από τον Isp για VPI και VCI έβαλα το username, password και μπήκα στο internet με τη βοήθεια του monzila. Μάλιστα κατέβασα και αρχείο για να βεβαιωθώ ότι η όλη κατάσταση δουλεύει (σιγκεκριμένα ένα βιντεάκι από lineage).

 

Εδώ αρχίζουν τα προβλήματα... όταν προσπάθησα να ανοίξω κάποια εφαρμογή που απαιτεί direct connection (και που με την pstn δεν είχα κανένα πρόβλημα) μου εμφάνισε ένα μνμ του τύπου:

your client has sent an invalid ip address 192.168.1.64 while your curent is 87.202. κτλ, κτλ.

 

Και ρωτάω εγώ τώρα, υπάρχει κανένας τρόπος να ρίξουμε την ip που παίρνει ο router από τον isp στον υπολογιστή ώστε αυτός να μη βγαίνει με address δικτύου αλλά με την πραγματική; (έχω dynamic by the way) [Κάποια παλικάρια μου είπαν ότι πρέπει να ρυθμίσω τον nap του router ώστε να ρίχνει τα tcp και utp πακέτα κατευθείαν στον υπολογιστή ή να αλλάξω το προτόκολλο απο PPPoA σε Brigded, αλλά μετά χάνουμε την ασφάλεια τελείως]

 

Can u send me e-mail με ρυθμίσεις που να κάνει αυτό το πράγμα γιατί βλέπω να τρελένομαι... ([email protected])

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iparxoun 2-3 lises.to ena ine na pexeisme bridged oste tin ip na tin parei to pc alla xaneis se asfaleia diladi ine idia asfaleia me pstn to b einai na anixeis ta ports pou thes apo tin kartela port forwarding pou apla grafeis tin port pou thes kai se poia ip tha paei diladi tin ip pou exei to pc sou px 192.168.1.33.kalo ine na tin doseis xirokinita gia na min stin allazei o dhcp server tou linksys kai to trito na kaneis dmz diladi na anixeis ola ta ports stin praxi.ti thes apo ola auta?malon to aplo port forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...