Προς το περιεχόμενο

Επιλογη Wireless ADSL router


gremlin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανανεωση λιστας με WIRELESS ADSL ROUTERS:

 

1) US Robotics 9106 (ADSL over PSTN, και ADSL over ISDN με firmware update)

US Robotics 9108 αναμενεται στο τελος του μηνα...

 

2) NETGEAR DG834G - 54Mbps (ADSL over PSTN)

 

 

3) LINKSYS WAG354G Ε2 - 54Mbps -πρωην WAG54G- (ADSL over ISDN)

LINKSYS WAG54GS - 108Mbps (ADSL over ????)

 

4) BELKIN 802.11g ADSL modem with built-in wireless router (ADSL over ????)

BELKIN ADSL2+ Modem and High Speed Mode wireless-G router (ADSL over ????)

 

5) D-LINK DSL-G604T (ADSL over PSTN)

D-LINK DSL-G664T (ADSL over ISDN)

 

6) ZYXEL PRESTIGE 660HW 802.11g ADSL 2+ (ADSL over ISDN)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εγραψα σε καινουργιο post το USR 9108 εφτασε στο shop21.gr με 110 ευρω. Επομενως κατα 99% παω για αυτο εκτος κ αν γινει κατι τρελλο κ μου αλλαξει την αποψη.

 

Οποιος εχει κουραγιο κ υπομονη καλο θα ηταν να ανανεωνει οσο μπορει την τρεχουσα λιστα για τα wireless ADSL routers για το καλο οσων φιλων ψαχνουν κατι παρομοιο. Σιγουρα βοηθαει να φαινονται ολα τα μηχανηματα του εμποριου μαζεμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εγραψα σε καινουργιο post το USR 9108 εφτασε στο shop21.gr με 110 ευρω. Επομενως κατα 99% παω για αυτο εκτος κ αν γινει κατι τρελλο κ μου αλλαξει την αποψη.

 

Οποιος εχει κουραγιο κ υπομονη καλο θα ηταν να ανανεωνει οσο μπορει την τρεχουσα λιστα για τα wireless ADSL routers για το καλο οσων φιλων ψαχνουν κατι παρομοιο. Σιγουρα βοηθαει να φαινονται ολα τα μηχανηματα του εμποριου μαζεμενα...

 

ante parto kai kane ena rewiew na to doume giati psinomai gia anavathmisi tou 9106,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me ta linksys ti paizei kai yparxei ena arnitiko klima genikotera?? mporeite na mou proteinete ena wireless modem over ISDN? epsaxna ths 3com alla dystyxws de brika. Exw grammi apo th Deytera kai den exw modem gia na mpw!!

 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο ιδιαιτερα αρνητικο κλιμα απεναντι στα linksys...ειναι πολυ καλα μηχανηματα κ στο κατω κατω η linksys ειναι θυγατρικη της cisco, για την οποια τα σχολια περιττευουν.

 

Δευτερον δεν νομιζω -διορθωστε με αν κανω λαθος- οτι υπαρχουν wireless modems...σε wireless ειτε παιρνεις ενα access point και ενα ADSL modem, ειτε απλα κ ευκολα παιρνεις ενα ADSL wireless router. Στο τρεχον thread εχω φτιαξει μια λιστα απο ολα τα καλα wireless routers της αγορας...Ριξε μια ματια.

 

Οσο για 3com θα βρεις στο http://www.shop21.gr...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

9108 με κλειστα ματια!..εχει και print server ενσωματωμενο...μην το ξεχναμε...

εχει δυο εκδοσεις Annex A (over pstn), Annex B (over isdn)

 

σε καθε περιπτωση μπορεις να παρεις την εκδοση για pstn και με firmware update να το κανεις over isdn...εγω τουλαχιστον ετσι εχω κανει κ δουλευει εξαιρετικα εδω κ 1.5 μηνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το Linksys WAG354G, υπάρχει και PSTN και για ISDN. Το δουλεύω μέσω ethernet, δεν έχω το έχω τεστάρει σαν wirelass. Eίχα ακούσει και εγώ πολλά αρνητικά αλλά δεν έχω δει κάτι εως τώρα. Το πήρα, του έβαλα και το τελευταίο firmware, έχω ανοίξει τα ports που θέλω κλπ. και όλα ok. Είχα κάποια προβλήματα αλλά αποδείχθηκε ότι έφταιγε η γραμμή, σε διάφορες περιπτώσεις, όπως στο skype που έχω ψιλοπροβλήματα σύνδεσα και το Sagem για να δω αν έφταιγε το router και δεν είδα διαφορά. Το WAG54G ήταν πολύ προβληματικό απ'ό,τι έλεγαν και γι'αυτό υπάρχει αρνητικό κλίμα. Στο 354 είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. Επιπλέον υποστηρίζει και ADSL 2+, μέχρι τότε θα έχω βγει στη σύνταξη και ελπίζω να υπάρχει καμιά εταιρία φθηνή εκτός πΟΤΕ.. :P

Η αλήθεια είναι ότι αν δεν το έπαιρνα δώρο ίσως να κοίταγα και για κανένα USR που αναφέρονται ως πιο απροβλημάτιστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μετα από ΠΟΛΥ ψάξιμο κατέληξα στο Zyxel 660HW.

Ηθελά Linksys & Netgear αλλά διάβασα άσχημες κριτικές, οτι κάνουν disconnects, ότι θέλουν reset και ένα σωρο άλλες ιστορίες..

 

Ημουν λοιπόν μεταξυ USR 9108 & Zyxel 660HW και κατέληξα στο δεύτερο, έχω εδώ και ένα χρόνο ενα 650 (όχι wireless) και είναι μια χαρά.. Σπάνια να κάνω reset. Οκ μπορεί να είναι λίγο "ασχημο" εμφανισιακά (πχ ενα netgear & linksys είναι πολύ πιο όμορφα) αλλά το θέμα ειναι να κάνει τη δουλειά του...

 

Οσο για το συγκεκριμένο Linksys, WAG354G με ανησυχεί το ότι το δίνουν σαν πακέτο οι εταιρίες και οτι έχει βουίξει το ιντερνετ οτι ειναι προβληματικά.. Το ότι είναι της Cisco δεν μου λέει κάτι, μιας και τα Cisco είναι πανάκριβα για κάποιο λόγο, δεν ειναι τυχαίο.. Άλλο να ειναι 100% cisco και άλλο θυγατρική της Cisco.

 

Τελοσπάντων, όταν έρθει το Zyxel μου θα σας πώ, αν και θα αργίσει λίγο γιατί δεν υπάρχει πουθενά και το έχω παραγγείλει.. μου είπαν την πρώτη βδομάδα του έτους θα το έχω.. Για να δούμε...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...