Προς το περιεχόμενο

Drivers for Matsonic motherboard


Sam235

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλημέρα.

 

Επειδή έχω φάει τον κόσμο να βρω drivers και δεν έχω καταφέρει τίποτα θα ήθελα την βοήθειά σας.

 

Ψάχνω να βρω drivers (Windows XP Pro English) για motherbord Matsonic MS7380SG (SIS 620) για την onboard κάρτα ήχου και οθόνης. Αν ξέρετε κάτι.... please help me!!!

 

Thanks in advance.

 

Sam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκο σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά δυστηχώς έχω δοκιμάσει τους drivers που προτείνεις και δεν παίζουν. Εχτές το βράδυ, παιδευόμουν 3 ώρες να βρώ κάτι αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι που να δουλεύει......

 

Sam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εγχειρίδιο που έδωσε παραπάνω ο lacoste λέει οτι έχει για ήχο το C-MEDIA CMI8338 ftp://ftp.cmedia.com.tw/8338/8338wdm536.zip

 

Για εικόνα λέει πως έχει το SiS 6326.

Δεν έχει όμως οδηγούς για ΧΡ η SiS, ούτε στα GPU ως 6326, ούτε στα IGP ως 620. Πρέπει το ΧΡ να το υποστηρίζει με δικούς του οδηγούς.

Αν όχι, δοκίμασε για τα windows 2000. Θα πρέπει όμως να τους βάλεις από την διαχείριση συσκευών.

http://www.sis.com/download/

Εδώ μπορείς να κατεβάσεις και οδηγούς για την AGP και τον IDE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks talos.

 

Αν και νομίζω ότι τους drivers για τον ήχο τους έχω δοκιμάσει (δεν θυμάμαι τι έχω δοκιμάσει πλέον) θα κάνω ακόμα μια προσπάθεια.

 

Όσο για τους drivers για 2000, έχω δοκιμάσει κάποιους και μάλλον του IDE πρέπει να δουλεύει κανονικά. Απλά, θέλω να κάνω κάποια τεστάκια ακόμα για να σιγουρευτώ.

 

Στην χειρότερη περίπτωση, θα δοκιμάσω να περάσω Win 2000, μιας και βλέπω ότι υπάρχουν drivers.

 

Για ότι νεώτερο έχω θα σας ενημερώσω. Πάντως, αν έχετε και καμιά ιδέα ακόμα, είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

 

Sam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...