Προς το περιεχόμενο

HP PAVILION DV4176EA ή Satellite M40-237


magma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιδού η απορία... :-?

 

Λοιπόν το HP έχει ως εξής:

INTEL PENTIUM M 760 (2.00GHz - 2MB L2 CACHE)

15,4 ΤFT WXGA (1280X800) BRIGHTVIEW

512MB DDR (2X256MB,up to 2GB)

100GB HDD 4.200rpm

DVD+/-RW (DUAL LAYER- LIGHTSCRIBE)(τρελή τεχνολογία φαίνεται αλλα δεν ξέρω αν υπάρχουν δισκάκια στην ελλάδα(lightscribe))

Intel Media Graphics Accelerator 900 (up to 128MB shared memory)

 

MODEM, ETHERNET 10/100, WLAN 802.11b/g, BLUETOOTH, 6-in-1 Media Reader, Interfaces: 4 USB 2.0/1 IEEE-1394/S-video TV out, WIN XP HOME GRK & EURO

 

και το Τoshiba:

Pentium M 750 (1.86GHz,533Mhz FSB,2MB L2)

512MB

80GB 5400rpm (στο Πλαίσιο λένε οτι είναι S-ATA)

15.4" Trubrite WXGA (1280x800)

ATI MOBILITY RADEON X700 128 MB DDR RAM

DVD Super Multi (Double Layer) drive

 

Ethernet LAN, V.90 modem (V.92 ready), Wireless LAN (802.11b/g),Β Bluetooth, 6-in1 Bridge Media slot (supports SD Card, SmartMedia, Memory Stick, Memory Stick Pro, MultiMedia Card, xD-Picture Card), DC-in, external microphone, external monitor, headphone (stereo), i.LINK (IEEE1394), RJ-11,RJ-45, TV-out (s-video),Bluetooth, 3x USB 2.0, lithium-ion 2:30hrs, 2Yrs Int Carry In, Win XP Home Eng, 2,9 kg

 

To HP είναι στα 1220 (χωρία ΦΠΑ) και το toshiba στα 1480 (χωρίς ΦΠΑ επίσης)

 

Τείνω προς το Toshiba (Λόγω κάρτας γραφικών και ίσως λόγω πιο γρήγορου σκληρού (παρόλο που είναι λίγο πιο μικρός)

 

Εσείς τι λέτε? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θα σου προτεινα αυτο με την ξεχωριστη καρτα γραφικων ειδικα αν θελεις να βαλεις και καποιο παιχνιδι. Παντως ο γρηγορος σκληρος ειναι μεγαλο πλεονεκτημα στα φορητα και σιγουρα αξιζει περισσοτερο απο λιγο γρηγοροτερο επεξεργαστη και αρα παλι στο Toshiba καταλειγουμε. Φυσικα εχουν και διαφορα τιμης οποτε το θεμα ειναι δικο σου μια και εσυ θα δωσεις τα χρηματα. Παντως σαν ποιο δυνατο μηχανημα γενικα ειναι το Toshiba και ας εχει λιγο ποιο αργο επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ίσως η αντοχή του toshiba μιας καιτο HP φαίνεται πιο στιβαρή κατασκευή.

 

Φίλε το έχω και μη σε προβληματίζει καθόλου. Είμαι καταευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...