Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για το acer aspire 1702smi


Global_moderator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχει κάποιος φίλος?Ετοιμάζομαι να το αποκτήσω(μεταχειρισμένο ενός έτους στα 850ευρω)Γνωρίζω για το μέγεθός του και το βάρος του(το έχω δει άλλωστε)Έχω διαβάσει ότι από τα μειονεκτίματά του είναι ο θόρυβος του ανεμιστήρα..Είναι αλήθεια τόσο έντονος?Επίσης το λαπτοπ πωλείται χωρις recovery cds.Υπάρχει πρόβλημα αν βάλω λειτουργικό από registered version(του desktop μου?)Επίσης μπορώ να αναβαθμίσω την ram με φτηνή μνήμη(kingstone)από το πλαίσιο.Αν και μου είπαν ότι χάνει τυχόν εγγύηση(και από την acer ότι εκεί κοστίζει 250ευρω(!)Υπάρχει πρόβλημα αν βάλω την kingstone με 50ευρώ??

laptop specs

CPU 3.06 HT

HDD 120G(7200)

VGA INVIDIA 5600-128MB

RAM 512 DDR

 

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

850 + 50 = 900 euro gia mhxanhma enos etoys xwris egguhsh!! Den nomizw oti a3izei ton kopo...... me tosa xrhmata briskeis poly kalo montelo acer KAINOYRIO!

 

O epe3ergasths poy foraei einai P4 pragma poy shmainei mikrh autonomia me thn mpataria (1h to poly...) kai sunexhs leitourgia toy anemisthra....

 

 

Skepsoy to kala prin kaneis tetoioy eidoys agora.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω θετική άποψη για τους Acer αλλά και εγώ νομίζω πως είναι

αρκετά χρήματα αφού παίρνεις με αυτά καινούριο μηχάνημα,

βέβαια όχι ίδιων χαρακτηριστικών.

Μνήμη εγώ έβαλα από Sony στο Acer και παίζει μια χαρά! Αν θέλω

να το στείλω για εγγύηση βγάζω το dimm. Οσο για τον θόρυβο

κάνει αρκετό σε συνάρτηση με το DVD-RW όταν έχει δίσκο μέσα και

διαβάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file mou ontws einai polla gia metaxeirismeno enos etous......

koita an thes to Acer aspire 5020wlmi to exw vrei kai me 1020euro stin athina.

apospsi mou den aksizei na dwseis tosa lefta gia ena laptop

enos etous

me p4 epekseragsti

xwris recovery discs

xwris eggyisi

.....

apospi mou panta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις..Αληθεια..Αν δεν εχω τα recovery και βαλω xpPRO απο καποιο αλλο cd υπαρχει καποιο προβλημα?Ο λογος που θελω να το αγορασω ειναι οτι χρειαζομαι ενα desktop replacment και κυριως ενα ισχυρο λαπτοπ..Και νομιζω οτι ενας P4 3.06 HT δεν ειναι και ασχημα(το προηγουμενο acer που ειχα ηταν Ρ4 στα 2,2 με 512)και εκανα την δουλεια μου σχετικα καλα..

οσο για το θεμα της μπαταριας..Δεν με απασχολει και πολυ η μικρη αυτονομια του μιας και θα δουλευει σχεδον παντα με ρευμα..Το ειχε κανενας?Με ενδιαφερει βασικα αν αποδιδει καλα και φυσικα ο θορυβος.Σιγουρα δεν περιμενω να ειναι αθορυβος αλλα αν σε ξουκουφαινει μονιμως..Αυτο ειναι προβλημα..

Να ειστε καλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε νομιζω οτι 850 για ενα τετοιο μηχανημα είναι πολλά,οστωσω ομως για το λειτουργικο μην ανησηχεις δεν υπαρχει προβλημα,ο θορυβος του ομως μπορει να σε προβληματισει σε ισηχο περιβαλλον,η κατα τις βραδινες ωρες(λογο πτωσης εξωτερικου θορυβου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...