Προς το περιεχόμενο

Dreamweaver και Testing Server


dimitris_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω με το Dreamweaver ένα πρόβλημα του οποίου την πηγή δεν μπορώ να εντοπίσω γιατί δεν γίνεται σε συγκεκριμένα σημεία.

 

Ο testing server μια παίζει μια δεν παίζει. Εκεί που δουλεύω κανονικά, ξαφνικά χάνεται το connection στην mysql και η ρύθμιση για τον testing server. Εγώ όμως δεν αλλάζω τίποτα στις ρυθμίσεις (χρησιμοποιώ xamp) και δεν μπορώ να εξηγήσω το φαινόμενο αυτό.

 

Κάποια ιδέα κανείς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πρέπει να ξεκινήσουμε από το ποια έκδοση του Dreamweaver έχεις , και μετά σε τι γλώσσα προγραμματίζεις (php,asp κ.τ.λ)

 

Μια μικρή βοήθεια στο πρόβλημά σου μπορεί να είναι αυτό :

Previewing dynamic content using Live Data view or previewing within the browser requires the Testing Server category to be defined

Dreamweaver MX and above can create dynamic content as well as static content. While you can generate dynamic pages without specifying a testing server, you will only be able to preview these pages if you tell Dreamweaver what folder is used to process the pages. Typically the location of the testing server is the root folder created on the server (remote or local).

Ίσως αν χρησιμοποιείς διαφορετικούς φακέλους για κάποιες σελίδες να μην μπορεί να τις εντοπίσει λόγω του ότι δεν είναι στο root του site... Μια ιδέα είναι αυτό που λέω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το dreamweaver 8 και προγραμματίζω σε php. Τις ρυθμίσεις για τον testing server τις έχω σίγουρα σωστές γιατί αν δεν τις είχα δεν θα έπαιζε ποτέ ενώ τώρα μια παίζει και μια όχι χωρίς εγώ εννοιείται να αλλάξω τίποτα στις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To idio akrivos eixa pathei ki ego. Ekei pou aniga tis selides mou ston explorer apo to localhost merikes fores mou ebgaze error page oti den mporei na brei tin selida ston server. Xrisimopoio apache, mysql kai php. To idio akrivos setup exo kai sto pc stin douleia alla ekei pote den to epatha. Ara kateliksa oti sto setarisma kati den ekatse kala. Ta evgala loipon ola kai ta ksanaperasa kai ola diorthothikan. Dokimase to kai isos auti na einai i lisi sto provlima sou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...