Προς το περιεχόμενο

win98+wireless=πρόβλημα... heeeeelp


Challenger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο σπίτι, μοιράζουμε ίντερνετ με ασύρματο router (dlink). Όλα τα laptop - pc έχουν winXP και συνδέονται κανονικά με το δίκτυο, και με το ίντερνετ. Ένα λάπτοπ έχει windows 98 και μου έχει βγάλει το λάδι να σετάρω το δίκτυό του. Έχει ασύρματη καρτούλα dlink. Το πρόγραμμα της κάρτας βρίσκει το δίκτυο κανονικά, και μου λέει ότι συνδέεται (αφού δείχνει και signal strength κλπ). Όμως δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στο network neighborhood, ούτε έχει πρόσβαση στο ίντερνετ. Απο το pc μου δεν μπορώ να το "δω" το λάπτοπ. Το έχω ρυθμίσει να παίρνει DHCP, ενώ ως gateway kai DNS έχω βάλει την IP του router. Με τον τρόπο αυτό έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ και τα άλλα pc's. Τι συμβαίνει όμως με το λάπτοπ? Τα win98 θέλουν κάποια άλλη ρύθμιση που δεν ξέρω? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apla mporei na itan san asimbatotita.auto pou ipe o filos pio pano mou exei ginei me bluetooth.sto laptop me to pou to pernao to laptop paradidei pneuma sto next reboot eno sto pc ok.opote malon win98 me autin tin karta kai to laptop den kathontai.mporei kai me ton router kati.alla genikos to oti pige se 2000 einai mia poli kali lisi apo oles tis apopseis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιατεύω ότι όντως τα 2000 ήταν η καλύτερη λύση για την περίπτωσή μου. Καλύτερη ίσως και απο τα 98 (αν δουλεύαν). Δουλεύει άψογα το laptop... μέχρι τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...