Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για μπαταρία των Laptop.


Voorhees

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταίες ερωτήσεις τώρα:

 

1) Μπορώ εύκολα να αλλάζω μπαταρίες κάνοντας αυτό που είπε ο georgemarios.

2) Τις φορτίζει μόνο του το σύστημα ή πρέπει να πάρω κανέναν άλλο φορτιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρίζα;

Δηλαδή για όταν είμαι στο σπίτι μπορώ να μην το δουλεύω με την μπαταρία αλλά και με τροφοδοσία απο την πρίζα του σπιτιού;

kalo einai otan fortizei h mpataria na einai kleisto to laptop h na mhn douleueis pote mpataria kai tash mazi giati apla den tha zhsei polu h mpataria sou. h uparxdoun laptop pou den exoun provlhma sto na douleuei mazi mpataria kai tash giati exoyn mesa kapoio susthma na sto pw etsi xontrika poy otan h mpataria piasei kapoia thermokrasia na kovei thn forthsh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις πληροφορίες που μου δώσατε και τώρα θα ήθελα να έρθετε για βοήθεια και στο παρακάτω site για να κάνω την αγορά επειδή δεν τα πάω καθόλου καλά με τα έτοιμα και τα Intel συστήματα.

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=123263

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ τα φορητα εχουν κυκλωμα ενσωματωμενο στην μητρικη η/και στην ιδια την μπαταρια που ελεγχει καθε στιγμη την θερμοκρασια της για να σταματησει την φορτιση αν κατι δεν παει καλα (οι μπαταριες li-ion δεν παιζουν με τετοια πραγματα περνουν φωτια αν δεν τις φορτισεις καλα)

 

δεν εχω διαβασει ποτε και πουθενα οτι δημιουργειται προβλημα οταν φορτιζεις την μπαταρια και ταυτοχρονα λειτουργεις το φορητο

εχεις δικιο σε αυτο που λες οτι θα παθει ζημια αν καποιος το δουλευει συνηθως σπιτι με το τροφοδοτικο παντα συνδεδεμενο τοτε η μπαταρια θα χαλασει γρηγορα

 

kalo einai otan fortizei h mpataria na einai kleisto to laptop h na mhn douleueis pote mpataria kai tash mazi giati apla den tha zhsei polu h mpataria sou. h uparxdoun laptop pou den exoun provlhma sto na douleuei mazi mpataria kai tash giati exoyn mesa kapoio susthma na sto pw etsi xontrika poy otan h mpataria piasei kapoia thermokrasia na kovei thn forthsh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sinithws oi mpataries kratane gyrw stis 2 wres me normal xrisi.Exartatai vevaia kai apo tis prodiagrafes tou sistimatos.An einai to laptop centrino tote exei 4 wres autonomia.

 

 

Αυτο δεν ισχυει για ολα τα centrino...Εχω το Amilo M1451g και πανω απο δυο ωρες δεν κραταει με τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω το fs 3438g και δεν κραταει πανω απο μιαμιση ωρα , το κουφο ειναι οτι οσο κραταει με φουλ φωτεινοτητα , με winamp να παιζει κε με wifi το ιδιο κραταει και με χωρις αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...