Προς το περιεχόμενο

Κάρτα PCMCIA TV αξίζει?


tom-f

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να βάλω στο φορητό μου μια καρτούλα AverMedia pcmcia tv .Θα ήθελα να μου πεί κάποιος την γνώμη του (εαν έχει δοκιμάσει την καρτα) για τα frames και αν έχει καθυστέρηση ο ήχος σε σχέση με την εικόνα ή το αντίθετο.Αχ έχει κανένας δοκιμάσει εστω usb tv στο φορητό του ας μου πεί την γνώμη του.Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτην εδω > http://www.msystems.gr/v_products.asp?v_Cat=2420&v_Item=1331

πολυ καλη,την πηρα 117 ευρω πριν απο ενα μηνα απ'τα Multirama,αψογη,εχει και hub 3 θυρες usb 2 & τσαντα μεταφορας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χρησιμοποιω μια Terratec 400 TV MK II PCMCIA με ενα laptop με cpu 1.2MHZ mobile. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος, λειτουργει χωρις κολληματα και με ικανοποιητικο capture. Μονο μειονεκτημα, η τιμη της, περιπου 100 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το λές αυτό;Ακόμα στη σκέψη είμαι πάντος δεν έχω αγοράσει τίποτα.

Γιατί είναι προβληματική. Εμφανίζει κατακόρυφες γραμμές δεξιά στο 1/3 της οθόνης. Μην διανοηθείς να την πάρεις. Σε πολλά φόρουμς θα δεις ότι όσοι την έχουν αγοράσει έχουν διαπιστώσει το ίδιο πρόβλημα που δεν διορθώθηκε με σχετικό patch. Patch και μαλακίες... με το συμπάθειο.

 

Flying_Dutchman η cinergy σου δουλεύει καλά σε όλες τις αναλύσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι προβληματική. Εμφανίζει κατακόρυφες γραμμές δεξιά στο 1/3 της οθόνης. Μην διανοηθείς να την πάρεις. Σε πολλά φόρουμς θα δεις ότι όσοι την έχουν αγοράσει έχουν διαπιστώσει το ίδιο πρόβλημα που δεν διορθώθηκε με σχετικό patch. Patch και μαλακίες... με το συμπάθειο.

 

Flying_Dutchman η cinergy σου δουλεύει καλά σε όλες τις αναλύσεις;

Την εχω κοντα 3 μηνες..ειναι αψογη!!!

Μηπως την μπερδευεις μ'αλλη....αυτο με τα patch πρωτη φορα τ'ακουω..Την εκανα δωρο και σ'ενα φιλο μου,κανενα προβλημα!

 

Edit:Μπερδευτηκαμε...εσυ λες για την πρωτη που αναφερει ο φιλος στο 1ο ποστ προφανως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και τις δυο. Η Avermedia είναι η προβληματική. Η cinergy είναι οκ, αλλά παίζει απροβλημάτιστα, σε μένα τουλάχιστον, μέχρι και 640χ480. Απο εκεί και πάνω, πάλι γραμμές (λίγο διαφορετικές). Αναρωτιέμαι αν φταίει ο ελεγκτής pcmcia. Πάντως tom-f ευχαρίστως να σου δώσω την avermedia να τη δοκιμάσεις και αν σου παίζει καλά, μπορώ να στη δώσω στη μισή τιμή (αν και δεν το νομίζω). Εμένα μου είναι εντελώς αχρείαστη και κάθεται στο συρτάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...