Προς το περιεχόμενο

Συνδεση 2pc 1πολυμηχανημα και 1hub


paketas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω να συνδεσω 2 pc (το ενα εχει win2000 και το αλλο winxp) και ενα laser εγχρωμο πολυμηχανημα με εσωτερικη καρτα δικτυου.θα υπαρχει προβλημα με την διαφορετικη εκδοση των win?εχω παρει το hub και εχω περασει και τα καλωδια δικτυου.το πολυμηχανημα με την εσωτερικη την καρτα πρεπει να το συνδεσω πανω σε καποιον υπολλογιστη η κατευθυαν στο hub?τα ip που θα δοσω πρεπει να ειναι συγκεκριμενα?

μπορει καποιοσ να μου δωσει καπιεσ οδηγιεσ για το πωσ θα γινει?

γνωριζεται καπιο site που μπορω να ενημεροθω σχετικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den iparxei provlima pou exoune diaforetiko litourgiko.

To mixanima to sindeeis epanw sto switch/hub kai prepei na tou dwseis ip pou na einai sta 3 prwta pedia idia me twn PC sou kai sto 4o kati diaforetiko, se sxetika ipsilo noumero (px .222).

Den ine tipota diskolo, pas pros8iki ektipoti, tcp/ip 8ira opou grafeis to ip next zitaei drivers klp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia subnet musk tha doso 255.255.255.0

getway ti na doso?

kai se kati alla poy zitaei apo kato na balo ip ti prepei na balo?

Den xriazetai na valeis tipota allo' date=' an xriazotane 8a sto elega re :wink:

Gia na deis an to vlepoune, pas enarksi>ektelesi (start>run) kai grafeis CMD, se vazei sto DOS kai grafeis PING 192.168.0.222 (H IP tou polimixanimatos), an exei reply paei na pei oti to vlepei sto diktio, an den exeis apantisi prepei na thn psakseis... [8imisou ta pc sou prepei episis na arxizoune apo 192.168.0.kati'].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...