Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution 5 modding/hacking for XBOX


sotris99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας φίλος μου είχε το winning eleven 7 κάποτε για ps2 το οποίο το είχε moddάρει σε πολύ καλό βαθμό... Είχε αλλάξει τα videakia από μέσα είχε φτιάξει τους παίχτες και τα λοιπά...

 

Εγώ ενδιαφέρομαι μόνο να φτιάξω τις ομάδες που θέλω για να μην έχω το θέμα σωσίματος στην κάρτα μνήμης...

 

Επίσης πως γίνεται να περάσω τα pόστερ των ομάδων μέσα στο παιχνίδι?

 

Ενδιαφέρομαι για την xbox εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επίσης τα κανονικά rosters των ομάδων (ουσιαστικά ένα option file είναι) μπορείς να τα κατεβάσεις από εδώ και να τα περάσεις στο ΧΒΟΧ σαν save game, όπως γινόταν και στο PES4 (φυσικά αυτό προϋποθέτει τσιπαρισμένο ΧΒΟΧ που θα περάσεις το αρχείο στο σκληρό είτε μέσω ftp είτε με κάποιον file manager (π.χ. dvd2xbox) αφού το γράψεις σ'ένα δισκάκι)

 

>Pro Evolution Soccer 5 >update-6th oct< option file 

brought to you by obie of http://bt.xbox-sky.com 

obie presents : Pro evolution soccer 5, 06-10-05 update 

* Updated Edit information  
*  Edit team = All Unlicensed club teams have now been named correctly, aswell as kit's corrected, and  sponsorships added  
* Edit Stadium name = All Stadiums named correctly
* Edit League or cup name = Leagues, cups & tournaments named correclty  
* Edit boots = a few adidas boots reselected 

 

To pesfan.com είχε ένα πάρα πολύ καλό option file για PES5 σε ΧΒΟΧ και σε PC, με φτιαγμένες εμφανίσεις, ονόματα, logos, stadium names κλπ αλλά δυστυχώς πριν λίγες μέρες το έβγαλαν από το site γιατί υπήρξαν προβλήματα με τα δικαιώματα των ομάδων. Ίσως έχει ξεμείνει πουθενά στο internet ή το έχει κάποιος εδώ μέσα που πρόλαβε να το κατεβάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες εδώ, νομίζω αυτό είναι.

http://hosted.filefront.com/PESInsight/1448523

Πρέπει να είναι η V1 έκδοση, υπάρχει και V2 κάπου νομίζω και την ψάχνω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται. Το option file είναι το αρχείο που βλέπεις να φορτώνει το PES5 όταν το ανοίξεις, στις εισαγωγικές οθόνες. Αν περάσεις τα παραπάνω αρχεία στο σκληρό, κάθε φορά που παίζεις PES5 θα φορτώνονται τα "φτιαγμένα" ονόματα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ...μισό λεπτό να δω που είναι τα saved files. Πάω να ανοίξω το ΧΒΟΧ κι έρχομαι να απαντήσω με edit.

 

edit: Αν θυμάμαι καλά, πρέπει να βάλεις το φάκελο στο E:\Udata\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sotris99 boreis na xrisimopoihseis kai auto :

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=964339#post964339

 

to opoio pernaei ta saves ekei pou prepei na pane mono tou xwris na prepei na to psa3eis kai poli !

eukolia :D

 

episis me auto boreis na pareis kai back up ta saves pou exeis mexri twra gia ta upoloipa paixnidia sou !@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...