Προς το περιεχόμενο

Ερώτημα για φόρτιση μπαταρίας laptop.


pirates4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.Ένας φίλος μου αποφάσισε να πάρει laptop.Δεν έχει ιδέα από PC και δεν είχε ποτέ υπολογιστή παλαιότερα.Μου είπε ένα βαλάντιο (1200 Euro), έψαξα στο e-shop και του βρήκα το Acer Aspirer 5024WLMi με 1140.Θα το χρησιμοποιεί για τα πολύ βασικά (Internet,Office,CD & DVD Burning), οπότε το μηχανηματάκι νομίζω τον καλύπτει και σε δυνατότητες και σε βάθος χρόνου.

Έχει όμως τις εξείς απορίες:1)'Οταν ο φορητός δουλεύει με το ρεύμα,πρέπει να βγάζει την μπαταρία;Αν η μπαταρία μείνει επάνω κινδυνεύει να χαλάσει;

2)Όταν ο φορητός είναι στο ρεύμα και δουλεύει (με την μπαταρία επάνω),η μπαταρία φορτίζει έστω και ελάχιστα;

3)Μόλις πάρει στα χέρια του το laptop,όπου υποτίθεται ότι η μπαταρία είναι άδεια,πρέπει να το αφήσει κλειστό και συνδεδεμένο στο ρεύμα (για να φορτιστεί) ή το ανοίγει και δουλεύει κανονικά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.Όποιος έχει άποψη για το μοντέλο θα ήθελα πολύ να την διαβάσω,όπως και το τι παίζει με την εγγύηση,από κάποιον που είχε πρόβλημα το μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...