Προς το περιεχόμενο

Remote desktop


yannis27gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για κάποιο περίεργο λόγο, δεν μπορώ να συνδεθώ απομακρυσμένα στον server!! Δηλαδή όχι εγώ, μία συνάδελφος που έχει το γραφείο της μακριά από το δικό μας και συνδέεται μ' αυτό τον τρόπο.

Μέχρι πριν λίγες μέρες όλαν ήταν ΟΚ. Δίχως να έχω καταλάβει γιατί, πλέον βγάζει μήνυμα λάθος κατά τη σύνδεση (δέστε την εικόνα).

Εννοείται ότι έχω φροντίσει να είναι ενεργοποιημένη η δυνατότητα για απομακρυσμένη σύνδεση (άλλωστε δεν απενεργοποιήθηκε ποτέ). Τι μπορεί να φταίει;

post-4133-129062926702_thumb.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ping - OK.

Firewall - Disabled (τόσο το ενσωματωμένο των Windows όσο κι αυτό του AVG).

 

To PC exei OS to Windows Sever 2003.

 

Any other ideas?

 

Edit: Αυτό που λέει "...ο υπολογιστής μπορεί να είναι πολύ απασχολημένος να δεχτεί νέες κλήσεις" τι είναι πάλι; Πώς μπορεί ένας υπολογιστής να είναι πολύ απασχολημένος να δεχτεί νέες κλήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oraia tote tha prepei na koitakseis na exeis energopoihmeno to administrator user sto pc pou exei win server kai malista na tou exeis dwsei kai password ston admin ,diaforetika den mporeis na exeis prosvasi sto allo pc...Opote ftiaxneis enan admnistrator user (pithanws na iparxei kiolas alla opwsdipote valtou pass)kai ksanadokimase kai pes ;-)

 

 

Ypothetw oti mpaineis remote apo to pc pou exei Xp sto pc me win Server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά υποθέτεις, από ΧΡ στον 2003.

 

Αυτό που λες φίλε μου θα ίσχυε αν συνδεόμουν μεν με τον server αλλά δεν μπορούσα να "μπω". Εδώ δε συνδέεται καν!

Για να καταλάβεις τι λέω, έχει η εταιρεία 2 servers κι έχουν και οι 2 Static IP. Προσπάθησα να μπω στο 2ο, συνδέθηκα κανονικά αλλά εκεί που μου ζητούσε όνομα χρήστη/κωδικό δεν μπορούσα να προχωρήσω γιατί εκεί δεν έχω φτιάξει χρήστες. Όμως η σύνδεση επιτυγχάνονταν.

Στον 1ο όμως, που με καίει κιόλας γιατί υπάρχουν όλα τ' αρχεία, προγράμματα, κ.τ.λ. δεν μπορώ καν να συνδεθώ όπως φαίνεται και στη φωτογραφία. Πάντως, κι αυτό που λες έχει ήδη γίνει, το έλεγξα πριν ποστάρω. Άλλωστε, όλα δούλευαν ρολόϊ μέχρι πριν λίγες μέρες.

 

Τι σκ@34τ@ έπαθε ξαφνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xm :neutral: Gmt den mou rxetai kati allo, mono na ksanatsekareis sto system-->remote na einai tsekarismena ta remote assistance kai desktop...Ta exw ki egw ta server spiti mazi me xp se allo pc kai sto remote den exw prov..An pali vrw kati tha sou pw :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είχα πάθει στην εταιρία μου όταν κάποιος μ@@@@@ς έκανε reset το router χωρίς να μου το πει, με αποτέλεσμα να κλείσει η θύρα 3389. Εάν θες να τεστάρεις την θύρα από οποιονδήποτε υπολογιστή, πήγαινε στο http://t1shopper.com/tools/port-scanner γράψε την static ip και την θύρα στα αντίστοιχα πεδία και κανονικά θα πρέπει να σου βγάλει το μήνυμα: The host <static ip> has a service running on port 3389.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα Σάκη, για βοήθα λίγο μ' αυτό που λες γιατί πήγα στη σελίδα που έγραψες και ανακάλυψα ότι "The host -ip- does not have a service running on port 3389 ()". Αυτό φταίει;

 

Τι κάνω από δω και πέρα; Το μοντεμ είναι το zyxel. Μπήκα στις ρυθμίσεις, άνοιξα τη θύρα 3389 στην στάτικ ip αλλά πάλι δεν μπαίνει. Δώσε μου τα φώτα σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway, τα έκανα reset όλα και τα ξανάστεισα από την αρχή και τώρα δουλεύει κανονικά. .. Τι να πω, αφού δουλεύει...

 

Άβυσσος η ψυχή των παραθυριών!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...