Προς το περιεχόμενο

Γιατί ακριβήναν έτσι τα laptop ?


Feax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μερικούς μήνες (2-3) εψαχνα πάλι την αγορά των laptop για άσχετο λόγο. Τώρα κοιτώντας πάλι το ίδιο θέμα έχω την εντύπωση ότι υπάρχει μια ταυτόχρονη αύξηση τιμών από όλα τα μαγαζιά. Έχετε καταλάβει και εσείς κάτι τέτοιο ? υπάρχει πράγματι αύξηση ωστε να μπορέσουν τα μαγαζιά να κάνουν "προσφορές" στις γιορτές ή απλά τότε ήταν μια ιδιαίτερη περίοδος που συνέπεσαν πολλές πραγματικές προσφορές ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω οτι γενικά έχουν πέσει οι τιμές στα laptos. Πλέον με 1000 πέρνεις ένα αξιόλογο μηχάνημα(δεν εννοώ για gaming). Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός μεταξύ των εταιριών για να προσελκύσουν το ενδιαφέρον των πολλών καταναλωτών που στρέφονται προς τους φορητούς, με αποτέλεσμα να ανεβαίνει η τεχνολογία και να μειώνονται οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω την εντύπωση ότι ακρίβυναν.

 

Βέβαια δεν ξέρω αν ο Αύγουστος που κοιτούσα (και πήρα το δικό μου) ήταν μια περίοδος προσφορών ή ξεστοκαρίσματος. Πάντως υπήρχαν laptop με 600? όπως πήρα το δικό μου (Toshiba M40X-105), ενώ τώρα τα πιο φτηνά παίζουν γύρω στα 800?. :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω την εντύπωση ότι ακρίβυναν.

 

Βέβαια δεν ξέρω αν ο Αύγουστος που κοιτούσα (και πήρα το δικό μου) ήταν μια περίοδος προσφορών ή ξεστοκαρίσματος. Πάντως υπήρχαν laptop με 600? όπως πήρα το δικό μου (Toshiba M40X-105)' date=' ενώ τώρα τα πιο φτηνά παίζουν γύρω στα 800?. :-?[/quote']

 

 

kala afto to toshiba meta apo kana mina to poulagan akrivos to idio +100 euro!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω την ιδια εντυπωση εχω σχετικα με τις τιμες. Και εγω τον Αυγουστο πηρα το δικο μου Laptop, ωστοσο περιμενα τωρα να δω τις τιμες καπως πεσμενες ωστε να διαπιστωσω ποσο γρηγορα απαξιωνονται ή οχι οι φορητοι. Ωστοσο οχι μονο δεν ειναι πεσμενες αλλα τις βρισκω και ανεβασμενες.....περιεργο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...