Προς το περιεχόμενο

Οtenet kit


Λαλάκης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω να φτιάξω ένα δίκτυο μεταξύ 2 υπολογιστών και έχω καταλήξει(κατόπη συμβουλών σας) ότι θα χρησιμοποιήσω έναν modem wireless router το οποίο θα συνδέεται ενσύρματα στον ένα υπολογιστή και ασύρματα στον άλλο.Εχω μπανίσει αυτό

το πακέτο.Είναι καλό αυτό το modem έστω και υποφερτό.Το pc θα έχει απόσταση απο το modem 3 μέτρα και μια μεσοτοιχία.Ξέρετε ποσο περίπου θα είναι η απώλεια που θα έχει το pc που συνδέεται ασύρματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re tous mp@stardous.. prin apo 2 weeks phra 3mini prosfora me 150 euro anti gia 100 pou tin exoun twra..kai stin foto exoune to 108mbps anti gia to 54ari pou lene. tespa

 

File mou to router einai polly kalo kai den tha exeis kamia apoleia ektos kai an baleis to alo pc se apostasi panw apo 100 metra... h embeleia autwn twn router se anoixto xwro upotithetai oti einai 300 metra. twra mesa se ena spiti me toixous kai loipa tha pesei to sima oso na nai alla den tha exeis problima.

 

Btw to modemaki to sagem pou exei mesa to kit mporeis na to kremaseis sto xristougeniatiko dentro .. egw pantos auto ekana :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta 3 metra einai poli mikri apostasi.parto einai mia xara.iparxei kai 3com kai linksys kai usrobotics.alla kai auto mia xara einai .ante xtipato kai ennoite oti einai kalitero apo ta usb modems.pantos na piasei 300 metra to theoro poli xlomo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σκέφτομαι να κάνω κάτι παρόμοιο με το φίλο Λαλάκη, θα κάνω κατάχρηση του topic του.

Δηλαδή αν έχουμε ένα σταθερό PC (που δεν έχει κάρτα ασύρματου δικτύου) και ένα φορητό με κάρτα ασύρματου δικτύου, μπορώ με το πακέτο αυτό αυτό να κάνω τη δουλειά μου. Δηλαδή μπορεί το wireless router να συνδεθεί ενσύρματα με τον σταθερό και ταυτόχρονα να δώσει ασύρματα δίκτυο στο laptop; Πέρα από το wireless router πρέπει να χρησιμοποιηθεί και το κλασικό adsl modem;

Όπως είναι προφανές είμαι ολίγον τι άσχετος και κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai ine to idio pragma.kai wireless kai ethernet.

 

Εννούσα ότι λογικά δεν συνδέεται με USB (όπως φαντάζομαι ότι συμβαίνει με το βασικό modem που περιέχει το OnDSLKit), έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pantos ap'oti eida to linksys exei kai firewall kai 4-port switch.. enw me otenet prepei na kaneis sumbolaio gia ena xrono gia na pareis to antistoixo.

5 mines dsl me ola ta pagio plirmena + kalutero modem ... grr molis eida oti oi times sto site tis forthnet einai xoris fpa.. ara pame sta 189 euro :S

 

Poio montelo netgear dinei i otenet?? stin prosfora den to anafrei..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to idio linksys dinei san extra dwro k germanos otenet ondsl...k nomizw exei paei 2+2 dwro...sta 105e

 

Η οποία απαιτεί αν δεν κάνω λάθος συνέχιση της σύνδεσης και για τον υπόλοιπο χρόνο.

Εγώ τελικά πήρα τον προσφορά από το πλαίσιο με τα 155Ε. Πάω να ξεσκονίσω και τον σταθερό AMD στα 2600+ για να αρχίσω τα παιχνίδια με το wireless router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...