Προς το περιεχόμενο

Wrc rally evolved!!!


apaixtos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tsibisa to neo rallaki gia sto ps2.einai ousiastika to wrc 5.exei tis omades tou 2005.mporw na pw oti mou aresei poli.grafika kai hxos se ipsila epipeda...kai poli kalo gameplay.xirismos sfixtos kai oxi idietera zorikos.auto to kanei kai arketa diaskedastiko!exei plla amaxia.ousiastika oli thn kathgoria wrc kai thn s1600.polla klidomena kai fisika extra stages ktl...exei kai ta amaxia tou 2005 se extreme ekdosh.poli epeithetiko design...genika apo to ligo sxetika pou to exw paixei mou aresei poli.grafika hxos xirismos se poli kala epipeda alla kai diaskedastiko.opios thelei ena olokliromeno kai sunama prosfato rallaki to sistinw anepifilaka...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ενθουσιάστηκα μόλις το έβαλα, με όλα όσα έχουν προσθέσει, κ ειδικότερα με τον συνοδηγό ο οποίος σε μερικά σημεία δίνει ρέστα! Αλλά έφαγα τρελή ξενέρα μόλις συνειδητοποιήσα πόσες διαδρομές έχει σε κάθε rally...ας μου πει κάποιος πως δεν έιναι όντως μόνο 3 κ πως κάτι "μαγικό" γίνεται μετά κ είναι περισσότερες! Πάλι καλά δλδ που πήγα και το νοίκιασα πρώτα και δεν το αγόρασα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pragmatika ama einai na sou bgainei i pisti gia na paizeis asto kalitera...omos iparxoun ki aytoi poy 8eloyn pragmatika simulation rally opote...

 

 

etsi prepei na einai ta racing games.exw varethei to trelo simulation...les kai tha pame pragmatika stous agwnes.na exei sfixto kai diaskedastiko xirismo...oxi opws to richard burns rally,theos sxoreston ton kaimeno...

 

Για εμενα η σειρα WRC ελεγε μονο για το ρεαλισμο στα γραφικα και στις εργοστασιακες ομαδες...Κατα τα αλλα πολυ arcade..και το χειροτερο ειναι οτι οσο παει γινεται ακομη πιο arcade...στο τελος θα θυμιζει το NFS underground!Βεβαια για οσους θελουν ρεαλισμο υπαρχει η σειρα CMR.

 

Κριμα για τον Richie...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to kalitero einai na uparxei mia kapai isoropia...na mhn ftanoume sta akra ths kathe periptosis.kalo na einai ena game simulation alla na se diaskedazei kai ligo.px to gtr pou vgike gia pc fetos einai simulation me olh th shmasia ths lexis,kalo game den lew alla mou espase ta neura...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής γι' αυτό το παιχνίδι. Πως στο καλό μπορώ να παίξω με δεύτερο χρήστη και να τρέχουν τα αμάξια ταυτόχρονα μαζί ? Έχω βρει για 2 players, αλλά το θέμα είναι ότι πρέπει να ξεκινήσω εγώ πρώτος, να δω τι χρόνο θα κάνω και μετά εάν θα περάσει το χρόνο μου τότε είναι νικητής κλπ, αλλά το θέμα είναι ότι θέλουμε να ξεκινάμε ταυτόχρονα όπως είναι το κρος. Κάποια βοήθεια το πως θα γίνει αυτό που θέλω μπορεί να μου δώσει κάποιος ?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

etsi prepei na einai ta racing games.exw varethei to trelo simulation...les kai tha pame pragmatika stous agwnes.na exei sfixto kai diaskedastiko xirismo...oxi opws to richard burns rally,theos sxoreston ton kaimeno...

Ξέρεις τι θα πω τώρα. Τέλος πάντων, για μένα και για ορισμένους άλλους (νομίζω λίγους), δεν έχει νόημα να κερδίζεις έναν εύκολο αντίπαλο, όπως δεν έχει νόημα να παίζεις ένα εύκολο παιχνίδι, ή ένα παιχνίδι στο amateur επίπεδο. Καλύτερα μην παίζεις καθόλου αν το παιχνίδι δεν είναι ανταγωνιστικό (και κάποια είναι ανταγωνιστικά και δύσκολα με λάθος τρόπο...). Δεν βελτιώνεσαι έτσι. Και αυτό έχει προεκτάσεις και στη ζωή γενικότερα. Όλα τα WRC μου την έδιναν στα νεύρα για το γελοίο gameplay που είχαν. Ποιο παιχνίδι έγινε το πιο γνωστό της κατηγορίας; To CMR. Το RBR είναι πραγματικά δύσκολο για κάποιον που έχει μάθει να έχει πατημένο το γκάζι. Όσοι το αρχίσατε και το παρατήσατε αμέσως, λυπάμαι, χάσατε! Το θέμα είναι ότι σε ανταμείβει με το παραπάνω όταν το μάθεις, όπως και το PES (όταν πχ κερδίζεις έχοντα χειρότερη ομάδα με 1-0). Και μην πει κανείς ότι χάνει το νόημα του παιχνιδιού επειδή είναι τόοοοοσο ρεαλιστικό γιατί δεν νομίζω να μπορώ να οδηγήσω σε πραγματικό αγώνα ράλυ επειδή έχω ξεσκιστεί να παίζω RBR τον τελευταίο μήνα και να σπάω χρόνους στο quick rally (μετά από 30-60 προσπάθειες/πίστα φυσικά). Με άλλα λόγια, είναι παιχνίδι, απλά είναι το καλύτερο της κατηγορίας. Άντε τώρα να γυρίσεις στο WRC που το αμάξι πάει σα τρένο ή το CMR που φαίνεται να γλυστράει στον πάγο στις μικρές ταχύτητες. Όσο για την "ισορροπία", λέγε με "δεν την παλεύω, θέλω κάτι πιο εύκολο", αυτό καλό είναι να έχει προβλεφθεί μέσω ρυθμίσεων ρεαλισμού του ίδιου του παιχνιδιού. Καλή χρονιά, το ξέχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file den zhthsa ena eukolo game.exw paixei ena karo racing se pc kai ps2.oso gia thn lexh isoropia an esu dineis tetoia erminia ,diko sou thema.gia kapious allous mporei na simainei kati diaforetiko.den einai anagh to amaxi na einai treno gia na diaskedaseis...exw paixei ola ta cmr.to rbr einai pragmatika gia tous poromenous tou eidous mias kai an den exeis upomonh den palavetai...to wrc sigoura den einai idiaitera duskolo kai sigoura xanei se realistikothta xirismou, exei omws to xabale tou,kati pou distixws leipei apo polla games stis meres mas me thn olo kai magaliterh diskolia pou exoun...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file den zhthsa ena eukolo game.exw paixei ena karo racing se pc kai ps2.oso gia thn lexh isoropia an esu dineis tetoia erminia ,diko sou thema.gia kapious allous mporei na simainei kati diaforetiko.den einai anagh to amaxi na einai treno gia na diaskedaseis...exw paixei ola ta cmr.to rbr einai pragmatika gia tous poromenous tou eidous mias kai an den exeis upomonh den palavetai...to wrc sigoura den einai idiaitera duskolo kai sigoura xanei se realistikothta xirismou, exei omws to xabale tou,kati pou distixws leipei apo polla games stis meres mas me thn olo kai magaliterh diskolia pou exoun...

Που ακριβώς βρίσκεται το πρόβλημα με τη δυσκολία των παιχνιδιών (λες και τα παλιά παιχνίδια ήταν εύκολα); Αν σας ζητήσει κάποιος να χαρακτηρίσετε με μια λέξη τα πρόσφατα βιντεοπαιχνίδια η πρώτη λέξη που θας σας έρθει στο μυαλό είναι "δύσκολα"; Προς Θεού! Η διαφορά νέων και παλαιών παλαιών παιχνιδιών δεν είναι η δυσκολία, κατά τη γνώμη μου πάντα (η δυσκολία δεν είναι καν θέμα) αλλά κάτι άλλο που όλοι γνωρίζουμε τι είναι. Ποιος παραπονιέται για τη δυσκολία ενός πραγματικά καλού παιχνιδιού; Κανείς. Αντίθετα δεν μας αρέσει να βλέπουμε ένα παιχνίδι που είτε τελειώνει γρήγορα (είναι πάντα στα αρνητικά των reviews) είτε είναι υπερβολικά εύκολο. Δεν χρειάζεται να μιλήσουμε για τον ορισμό του "παιχνιδιου", τα σύγχρονα video games είναι κάτι παραπάνω. Αν δεν έχουμε την όρεξη ή το χρόνο να ασχοληθούμε με ένα καλό αλλά δύσκολο παιχνίδι, ας μην το κάνουμε. Να μην λέμε όμως πως δεν πρέπει να υπάρχουν τέτοια παιχνίδια (βλ. "etsi prepei na einai ta racing games"). Είπα, άλλωστε, κανείςπως δεν πρέπει να υπάρχουν "χαβαλετζίδικα ραλάκια"; Όχι βέβαια. Ας υπάρχουν, αρκεί να έχουν και "κάτι να πουν". Απόλα έχει ο μπαξές. Και για να μην αφήσω κενά, το RBR είναι παλούκι αλλά έχει διαβαθμίσεις δυσκολίας-ρεαλισμού. Μπορείς να το παίξεις σε easy mode και με safe (ή ακόμα off) το damage και να τερματίσεις το πρωτάθλημα για πλάκα. Αν το μάθεις καλά, μπορείς να δοκιμάσεις να ανέβεις επίπεδο.

 

ΥΓ. Το πιο εκνευριστικό ξέρετε ποιο είναι; Όταν έχουμε παιχνίδια που ακροβατούν μεταξύ "ρεαλισμού" και "διασκέδασης" αλλά δεν τα καταφέρνουν καλά σε κανέναν από τους 2 τομείς (κάτι σαν τα σύγχρονα SUV, που είναι δεν είναι ούτε τόσο καλά στην άσφαλτο ούτε εκτός δρόμου και κοστίζουν και μια περιουσία). Πχ. FIFA, NFS κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...