Προς το περιεχόμενο

GT4 ή NFS:most wanted για PS2


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρά παιδιά,

 

θέλω να πάρω δωράκι σε έναν φίλο ένα απο τα δύο παιχνίδια για Playstation2

 

Grand Tourismo 4

ή

Need for Speed most wanted

 

επειδή εγώ δεν έχω PS2 (έχω ΧΒΟΧ) μήπως μπορείτε να μου πείτε ποιό αξίζει πιο πολύ? Το ξέρω ότι ο καθένας πιστεύει ότι θέλει άλλα θα με βοηθήσει να μου πείτε τα θετικά και αρνητικά που εντοπίσατε σε κάποιο απο τα 2 παιχνίδια.

 

ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα.Καταρχας, θα ηθελα και εγω να εχω τετοιους φιλους!Στο θεμα μας τωρα, το ΝFS δινει πιο πολυ εμφαση στη διασκεδαστικη arcade οδηγηση, ειναι σαφως πιο απλο στο χειρισμο και ενδεχομενως εχει πιο καλα γραφικα.Τωρα το GT4 ειναι ενα πραγματικα εξαιρετικο παιχνιδι, αλλα μονο για καποιον που εχει αποφασισει να ασχοληθει σοβαρα μαζι του.Ειδικα το 4ο ειναι το πιο απαιτητικο απο τη σειρα GT.Γενικα το GT4 εχει χειρισμο ''ξυραφι'' , εξαιρετικο gameplay, καλουτσικο soundtrack.Εχει 500 περιπου αυτοκινητα ενω το NFS μολις 32, με πολυ περισσοτερες παραμετρους βελτιωσης.Γενικα ζητα απο τον επιδοξο παικτη του να κανει ψαγμενες επιλογες, χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι ειναι πολυ δυσκολο.Σε σχεση βεβαια με το NFS ειναι αρκετα πιο απαιτητικο, κατι που συνεπαγεται μεγαλυτερες δοσεις αδρεναλινης και φυσικα πολυ μεγαλη διαρκεια στο χρονο.Αν πιστευεις οτι θα ασχοληθει, παρε το GT4.Αν θελεις απλα να περασει τα Χριστουγεννα ευχαριστα, παρε το NFS.Για περισσοτερες πληροφοριες εδω ειμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα τα σχόλια περιτέυουν... GT4.Συμφωνώ απόλυτα με τον S2Katana αλλά πιστέυω αν πάρεις το gt4 είναι ποιο best.Τα nfs έρχονατι και παρέρχονται ενω τα gt βγαίνουν μια στο τόσο και και είναι απίστευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gt4 είναι simulation μπορείς να φτιάξεις αυτοκίνητα όπως είπε ο S2Katana είναι ποιο πολύ ψαγμένο έχει περισσότερα αμάξια 500 έναντι 32.Κάνε μια αναζήτηση και θα δεις οτι το gt4 είναι κατα εμέ πολύ καλύτερο.

Εκτός αν ψάχνεις ένα racing για ευχαρίστηση(όχι οτι δεν ευχαριστιέσαι με το gt4)απλά το nfs είναι ποιο έυκολο και μπαίνει αμέσως στο ζουμί-κόντρες κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry που ξαναρωτάω άλλα το GT4 δεν το έχω παίξει ούτε το έχω δει (έχω XBOX βλέπετε). Δηλ. στο GT4 πηγαίνεις "βόλτα" με το αυτοκίνητο? Δεν έχει συναγωνισμό με άλλους? δεν έχει τεστ δεξιοτήτων? δεν έχει διαδρομές με αντίπαλο το χρονόμετρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει συναγωνισμό με άλλους έχει τεστ δεξιοτήτων για να πάρεις τα διπλώματα κα ιέχει διαδρομές με αντίπαλο το χρονόμετρο...

Αν θέλεις κάποιο arcade racing πάρε το nfs αλλιώς πάρε το gt4 που θα ασχοληθεί πολύ περισσότερο.Η δικιά μου γνώμη είναι gt4 με κλειστά μάτια και τα χέρια στο τιμόνι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τους προλαλήσοντες. GT4 δαγκωτό. Τεράστια γκάμα απο μάρκες και μοντέλα. Πολλές πίστες, ΠΑΡΑ πολλούς αγώνες και δοκιμασίες.

 

Με το NFS θα σχοληθεί μόνο τα Χριστούγεννα (και ίσως να το τερματίσει αν είναι πορωμένος). με το GT4 θα παίζει τουλάχιστον μέχρι τα επόμενα. Το παιχνίδι είναι Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τους προλαλήσοντες. GT4 δαγκωτό. Τεράστια γκάμα απο μάρκες και μοντέλα. Πολλές πίστες, ΠΑΡΑ πολλούς αγώνες και δοκιμασίες.

 

 

E καλα απο εσενα φιλε Sorath δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο θαυμασμο για το GT4!!! Για οποιον ενδιαφερεται να μαθει τα παντα για το GT4, εχει ανοιχθει ειδικο thread http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=119432

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης θελω να προσθεσω πως ενω εχω το GT4 απο το Μαιο και επαιζα σχεδον 7-8 ωρες καθε εβδομαδα(20 μεσα στην εξεταστικη...) ακομη δεν το εχω τελειωσει και φυσικα με τιποτα δεν το βαριεμαι.Αντιθετα το ΝFS το επαιξα για μια-δυο βδομαδες και μετα το παρατησα...Παρε το GT4, θα το εκτιμησει παρα πολυ ο φιλος σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...