Προς το περιεχόμενο

Τέρμα το iTunes για τα ipod


sikaztarek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, μου πήρε λίγο χρόνο αλλά τελικά μπορώ να πώ με ασφάλεια, Anapod και ξερό ψωμί παιδιά. Μια δοκιμή θα σας πείσει. Δεν ξέρω για το γίνεται στο video-ipod αλλά στο έγχρωμο που έχω εγώ όλα δουλεύουν ρολόι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
.......ti itunes kai paparies parte kana mp3 ths prokophs.

Itunes sucks.

 

spkr no offense αλλά έχω δεί μονολεκτικές και απόλυτες απαντήσεις σου σε πολλά θέματα που αφορούν apple/ipod/itunes χωρίς τεκμηρίωση ή επιχειρήματα. Αν λοιπόν δεν έχεις αντιπρόταση ΜΕ επιχειρήματα τότε το σχόλιο σου είναι ανούσιο και απλά ενοχλείς τους υπόλοιπους που προσπαθούμε να κάνουμε μια φιλική συζήτηση για software / hardware που μας αρέσει. Αν γενικότερα έχει μια απαίχθεια προς την Apple είναι δικαίωμα σου οπότε δε χρειάζεται να συχνάζεις στα εν λόγω threads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιθανόν να σε άφησε άφωνο' date=' αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε σε αφήνει να μιλήσεις :-)

Δεν είσαι συγκεκριμένος dop.

Τι προτείνεις, να γίνει το iTunes open source? (?????)[/quote']

 

Αν και καθυστερημένη η απάντηση, ναι καλά θα ήταν το iTunes να γίνει open-source, αλλά νομίζω είναι υπερβολικό να το ζητάω.

 

Από την άλλη, ίσως είναι καλύτερο η community process να παρουσιάσει ένα ΚΑΛΥΤΕΡΟ και πιο ΕΠΕΚΤΑΣΙΜΟ πρόγραμμα, που θα κάνει ότι και το iTunes και ακόμα περισσότερα. Και γιατί όχι, να δουλεύει σε όλα τα πιθανά desktop λειτουργικά, να μην σβήνει τραγούδια με το έτσι θέλω - αυτό δεν κάνει το iTunes, όταν συνδεθεί κάποια άλλη συσκευή που δεν έχει γίνει pair με το iTunes;

 

Ο κόσμος του Mac δεν πρέπει να μένει αποκλειστικά στην κονσέρβα που προσφέρει η Apple, όσο καλή και να είναι αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spkr no offense αλλά έχω δεί μονολεκτικές και απόλυτες απαντήσεις σου σε πολλά θέματα που αφορούν apple/ipod/itunes χωρίς τεκμηρίωση ή επιχειρήματα. Αν λοιπόν δεν έχεις αντιπρόταση ΜΕ επιχειρήματα τότε το σχόλιο σου είναι ανούσιο και απλά ενοχλείς τους υπόλοιπους που προσπαθούμε να κάνουμε μια φιλική συζήτηση για software / hardware που μας αρέσει. Αν γενικότερα έχει μια απαίχθεια προς την Apple είναι δικαίωμα σου οπότε δε χρειάζεται να συχνάζεις στα εν λόγω threads.

 

 

check an IAUDIO mp3 player dude

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μιλάμε για mp3 encoding, το iTunes καλύτερα να τρέξει να κρυφτεί. Όπως αποδεικνύεται από αυτό το test, η ποιότητά του ήταν η χειρότερη στα όλους τους συμμετέχοντες (σε ένα βαθμό επειδή χρησιμοποιήθηκε VBR αντί για CBR mode). Το test συντελέστηκε πριν από 2 χρόνια...επειδή στο μεταξύ το LAME έχει κάνει άλματα προόδου σε αντιδιαστολή με το βελτιωμένο SoundJam encoder που χρησιμοποιεί το iTunes, εύκολα μπορούμε να αντιληφθούμε πως οι αποστάσεις έχουν διευρυνθεί.

 

Καλό λοιπόν είναι να αποφεύγεται το mp3 encoding με το iTunes...αν κάποιος θέλει ντε και καλά να έχει mp3, ας χρησιμοποιήσει κάποια άλλη εφαρμογή που κάνει χρήση του LAME. Αλλιώς ας το ρίξει στo AAC που θα του προσφέρει σίγουρα καλύτερη ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Εμενα παλι μου αρεσει και το Winamp αλλα και το iTunes! Το προβλημα που μου τη σπαει στο iTunes ειναι καθε τοσο και λιγακι στελνει το CPU usage στο 100% για 2-3secs και μετα ξαναστρωνει.... καποια λυση στο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει βρηκα λυση σχετικα με το 100% CPU usage και iTunes (για οσους εχουν το συγκεκριμενο προβλημα).

Απλα εκανα disable το file monitor του NOD32, το AMON. Ολα ok τωρα πια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...